jubilea jubilea jubilea jubilea jubilea Het was ir J. E. Woltjer, die in oktober de jubi larissen - 14 in getal - toesprak. Daar aan het begin van deze feestelijke bijeenkomst één van de jubilarissen met zijn echtgenote moest worden weggeroepen voor ernstige familie-omstan digheden, was het voor de heer Woltjer even moei lijk om met zijn speech te beginnen. Overigens zei onze directeur het een prettige taak te vinden de jubilerende werknemers toe te spreken, teneinde hun eens persoonlijk te kunnen bedanken voor al hetgeen zij in de loop van de jaren voor het bedrijf hebben gedaan. De aanwezige jubilarissen hebben allen een 25-jarig dienstverband, zodat zij hun loopbaan in 1938 zijn begonnen. Dat was de tijd van de opbouw van de industrie, die de crisis te boven moest komen. Toen kon men weer gaan uitbouwen. In 1940 kwam de oorlog en ook toen zijn de jubi larissen gebleven om na deze verschrikkelijke jaren het lamgeslagen bedrijf weer te helpen opbouwen. Daarom is vandaag een woord van dank van de directie zeer zeker op zijn plaats. Onze onderneming is een steeds groeiend bedrijf, dat ons daardoor zo boeit en dat op ons allen zijn invloed doet gelden. En niet alleen op de werk nemers, maar ook op het gezin heeft het zijn invloed. Wanneer er moeilijkheden zijn met het werk, dan zal dit 's avonds thuis te merken zijn: hetzij dat de heer des huizes wat afwezig is, hetzij dat hij de kinderen wat meer verbiedt dan anders. De dames moeten dit allemaal opvangen en in goede banen trachten te leiden en daarom wil de heer Woltjer ook de dames vandaag eens hartelijk be danken voor al dit moeilijke werk achter de scher men. Tenslotte werden de jubilarissen persoonlijk toe gesproken, waarna ir Woltjer zeer tot zijn spijt al weer moest vertrekken wegens een dringende vergadering. Onder het drinken van een kopje koffie bleef men nog even gezellig bijeen. Y. D. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 5