OLYMPIC THUNDER IS WEER ÉÉN SCHIP De "Olympic Thunder", Onassis' tanker, die nu ongeveer anderhalf jaar aan onze werf heeft gelegen, in twee keurige helften gesneden, is weer één schipOp 24 november werden de beide delen in het grote drijvende dok herenigd, zodat aan de verdere afwerking van deze tanker, die in 1949 bij Bethlehem Steel in Amerika werd gebouwd en die op 26 april 1962 bij Texel een aanvaring had met de Griekse tanker „Kissavos", kon worden begonnen. Bij deze aanvaring liep de onder Liberiaanse vlag varen de "Olympic Thunder" zware schade op, vooral in de mid scheeps en bovendien raakte het schip in brand. Dit is inder tijd op de televisie te zien geweest en thans heeft men ook de hereniging der beide scheepsdelen, waarvan het voorschip inmiddels in het bouwdok een niet onaanzienlijke vergroting onderging, op de beeldbuis kunnen aanschouwen. Ben jaar lang heeft de "Olympic Thunder", die na de aan varing naar onze werf werd gesleept, hier gelegen, alvorens de rederij een definitieve beslissing nam ten aanzien van het verdere lot van dit schip. Toen werd opdracht gegeven tot herstel, verbouwing en tevens vergroting. Drie ladingtanks in de midscheeps waren er geheel tussenuit gebrand, zodat Ihet schip in tweeën werd gesplitst. Daarna werden aan het voorschip vijf nieuwe tanks aangebouwd, waardoor de totale lengte van de tanker van 190 op 214 meter werd gebracht. De breedte bleef ongewijzigd' ruim 25 meter; de holte werd van 13,25 meter gebracht op 15,70 meter en de diepgang steeg van 10 naar ruim 11 meter. Het draagvermogen, dat 28.000 ton was, is nu 39.000 ton geworden. Het hoofddek ging in zijn geheel bijna 2^/ï meter omhoog, waardoor het voormalige bakdek en de voormalige campagne op het niveau van het (nieuwe) hoofddek kwamen te liggen. In verband hiermee werd op het voorschip ook een geheel nieuw bakdek gebouwd. De "Olympic Thunder" kreeg ook een nieuwe brug, want de oude brug was bij de brand na de aanvaring bijna geheel vernield. Ook de machinekamer heeft een grote beurt gehad en het schip onderging tevens een complete survey, zodat de "Olympic Thunder" tot op zekere hoogte nu inderdaad „uit z'n as herrezen" is. Toen uitbreiding en verbouwing gereed waren, werd het voorschip moeizaam - het slepen van een half schip is een moeilijk en zwaar karwei- door vier sterke W.F.-sleepboten, met een totaal vermogen van bijna 2400 pk, uit het bouwdok naar het grote drijvende dok gesleept, waar het achterschip reeds eerder in was opgenomen. Hier vond toen de hereni ging der beide delen plaats. Bij de minutieuze uitvoering van dit laatste werk zijn, om vóór- en achterschip nauwkeurig in één lijn te krijgen, onder het schip geleiders aangebracht, die precies pasten in hiertoe op de dokvloer geplaatste „stoelen". Toen was het heel eenvoudig, want men hoefde nu tegen de "Olympic Thun der" alleen maar te zeggen: „Gaat u zitten!". En dat deed zij prompt. Waarmee onze werkers weer een spectaculair karwei keurig hadden geklaard! Op nevenstaande zes foto's kunt u het verloop van een en ander nauwkeurig volgen. Kn. Het eerste contact. Nog een kleine opening! De laatste loodjes: de afsluiting. 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 11