langen, Lange Haven 73, te Schiedam, iedere vrij dagavond om 8 uur. Wij willen van deze gelegenheid gebruik maken om de directie, het hoofdbestuur, onze dirigent en onze leden en donateurs prettige feestdagen en een pret tige jaarwisseling toe te wensen. Het Bestuur. Afdeling Filatelie Ook dit jaar bewoog het ledental van onze afdeling zich weer in opwaartse richting en we konden op het moment van het schrijven van dit jaaroverzicht bogen op 120 leden. Het is alleen jammer, dat op een zo groot bedrijf als het onze, met naar wij weten, zeer vele filatelisten, er slechts 120 zijn, die de fi latelie in verenigingsverband willen „bedrijven". Wij mogen aannemen dat - wanneer ons bestuur deze mensen eens mondeling zou kunnen voorlichten - er een grotere toeloop van leden zou komen. Wij raden dan ook alle niet-leden aan eens bij ons aan te lopen. Wij hebben ruilavonden op elke eerste en laatste woensdag van de maand op de werf Schiedam en waarschijnlijk vanaf 1 januari 1964 ook iedere 2e dinsdag van de maand op de werf Rotterdam. Wie weet of we dan ook op het bedrijf Fijenoord nog eens tot een ruilavond kunnen komen! Het bezoek aan onze ruilavonden bleef vrijwel con stant hetzelfde beeld vertonen en het bestuur was hierover niet ontevreden. Gezien het aantal leden hopen wij toch, dat 1964 nog wat beter zal uitvallen. Voor de rondzendingen kochten wij dit jaar weer enkele partijen zegels en gezien de uitname geloven wij, dat onze aankopen een succes waren. Ook het aantal zendingen konden wij hierdoor uitbreiden en tezamen met de inzendingen van de handelaren heb ben wij een kleine 400 boekjes in omloop. Alleen het doorgeven van de zendingen geeft soms nog wat moeilijkheden, omdat verschillende leden zich niet aan de drie dagen houden. Wij willen hen nog eens extra op het hart drukken dit wél te doen, omdat andere secties van u afhankelijk zijn en dus onnodig moeten wachten. De nieuwe zegels konden ook dit jaar weer zonder mankeren worden geleverd en tot ieders voldoening heeft de regering van Suriname besloten het contract met de firma Lehmann te New York niet te verlen gen, zodat de zegels van dit gebiedsdeel weer aan de Nederlandse postkantoren verkrijgbaar zijn, hetgeen voor de filatelisten financieel voordeel oplevert. Er werden dit jaar weer vier veilingen georganiseerd en ook het succes daarvan wordt steeds groter. Op practisch alle veilingen werden alle kavels verkocht, wat toch wel uniek mag worden genoemd. Wij wil len de leden echter wel verzoeken kavels in te zen den, omdat het practisch altijd dezelfde mensen zijn, die dit doen, terwijl het toch de bedoeling is, dat alle leden kavels inzenden. Dit jaar werd weer een contactavond gehouden, waarvoor de leden van de filatelistenverenigingen van de Shell- Unilever- Erres-Vereniging Vlaardingen en de Rotterdamse Bank waren uitgenodigd. Hoewel door het mistige weer de opkomst niet bijzonder groot was, werd deze avond toch een grandioos suc ces. Hier kon men zien wat de verzamelaars wél en niet weten en wat er nog allemaal over filatelie te leren valt. Wij hadden bij de quiz de zeer gewaar deerde medewerking van de heer Vester van de Ver eniging Vlaardingen, die ons fragmenten van Ne derlandse postzegels liet zien, waarbij de aanwezigen moesten noteren welke zegels het hier betrof. Er was echter niemand, die het totale aantal van 100 punten behaalde, terwijl er ook mensen waren, die op geen der vragen een antwoord konden geven. U ziet, er valt inderdaad nog veel op te steken. Wij hopen in de toekomst weer enkele van deze avonden te organiseren. Mogen wij besluiten met directie, besturen, en leden van de andere afdelingen en onze eigen leden en huisgenoten een recht voorspoedig 1964 toe te wen sen. Het Bestuur. Afdeling Handbal Als we aan het einde van het jaar weer een korte samenvatting moeten geven van het wel en wee van onze afdeling, dan kunnen wij dat deze keer wel zeer optimistisch doen. Vorig jaar immers, de gradeerde ons eerste herenteam, zaten wij met veld- moeilijkheden en was het onderling contact aan het verslappen. Het jaar 1963 begonnen wij met verschillende acti viteiten van onze Contact- en Propagandacommis- sie, waaronder de buitenlandse trip naar Löhne (Duitsland) wel het hoogtepunt werd. Met Pasen konden wij n.l. in Schiedam Balu-Weiss ontvangen en wij hebben dit als waardige gastheren gedaan. De havenrondvaart, het bezoek aan de werf, de feestavond, de busreis naar Scheveningen en het Westland en niet te vergeten de wedstrijdenGeduren de Pinksteren hebben wij toen een driedaags tegen bezoek aan Löhne gebracht. De deelnemers en deel neemsters zullen deze trip wel diep in hun geheu gen houden. Löhne is een klein plaatsje en wij wa ren de eerste buitenlandse gasten die daar een drie daags bezoek brachten. Dat dit zeer op prijs werd gesteld, bewees wel het feit, dat wij door de bur gemeester werden welkom geheten. 1963 bracht ons ook weer een kampioenschap en promotie van het eerste herenteam, en nu, aan het einde van dit jaar, deelt dit in de districts le klas veldhandbal de eerste plaats met De Schutters. In de zaalhandbalcompetitie bezet het eveneens de eerste plaats met een nog ongeslagen record. De jeugdafdeling draait ook op volle toeren, vele jongens en meisjes vanaf 12 jaar hebben via onze vereniging wekelijks hun wedstrijden. De successen van deze jeugdteams komen voort uit een goede training die door onze eigen leden wordt gegeven. 34

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 38