zullen kunnen handhaven. Voorts mogen wij niet voorbijgaan aan de grote medewerking die wij steeds mogen ontvangen van de zijde van directie en hoofdbestuur. Deze medewerking is voor ons van groot belang en wij zijn hiervoor zeer erken telijk. De jaarlijkse ledenvergadering werd gehouden op zaterdag, 9 februari. Wederom konden wij op deze vergadering enkele jubilarissen huldigen. Verder kenmerkte de vergadering zich als altijd door de prettige sfeer, die wij steeds in onze vereniging aantreffen. Op 6 maart werd de tewaterlating van de „Ave- drecht" met muziek opgeluisterd. Dit mogen we in zoverre als een bijzondere gebeurtenis beschou wen omdat het nog wel enige tijd zal duren voor een volgende stapelloop zal plaats vinden. Hier weerspie gelt de nieuwbouw van schepen zich dus zelfs in het verenigingsleven. Het winterconcert in het Passage-Theater werd ge geven op 18 april. Evenals het voorgaande jaar vond dit concert plaats in samenwerking met de W.F.-zangkoren. Gezien de gunstige reacties mogen we stellen dat het concert goed geslaagd is. Op 19 en 20 april konden we in Schiedam en ook op de werf een filmploeg van Polygoon ijverig aan het werk zien. Het ging hier om opnamen voor een film over amateuristische muziekbeoefening in ons land. Deze film is reeds naar diverse landen ver zonden om daar voor de televisie te worden ver toond. Het heeft ons zeer verheugd dat onze harmo nie werd aangezocht een bijdrage aan de film te leveren. Een eveneens niet alledaags gebeuren was de uit reiking van een koninklijke onderscheiding aan onze penningmeester, de heer L. Boer, op 18 mei. Voor het derde achtereenvolgende jaar had men besloten deel te nemen aan een nationaal federa tief muziekconcours. Voor de derde achtereenvol gende maal ook werd een eerste prijs behaald. Ook onze drumband nam aan dit concours deel en wist een tweede prijs te behalen. Eerder in dit jaar had deelname aan een drumbandconcours te Schiedam een eerste prijs opgeleverd. Naast genoemde evenementen waren er dit jaar weer vele gebeurtenissen waaraan werd medege werkt. We noemen hier o.a. taptoes, lichtstoet, bloemencorso e.d. Het zou te ver voeren deze alle aparte te gaan beschrijven. In het W.F.-Nieuws is hieraan steeds aandacht geschonken. Wel willen we hier nog even iets zeggen over ons jeugdorkest. Aan het winterconcert hebben de jongelui een kleine bijdrage kunnen leveren. Hierbij moest het dit jaar blijven, omdat een lange studietijd nu eenmaal noodzakelijk is alvorens men werkelijk naar buiten kan optreden. We hebben echter, ook wat het jeugd orkest betreft, vertrouwen in de toekomst. Mogen wij dan aan het slot van dit verslag de di rectie, het hoofdbestuur, besturen en leden van de andere afdelingen en onze donateurs en leden pret tige kerstdagen en een voorspoedig 1964 toewensen. Het Bestuur. In Memoriam Op zaterdag, 7 december, bereikte ons het treurige bericht, dat ons lid, de heer H. M. de Graaff, in de ouderdom van 58 jaar was overleden. Wij verliezen in hem een gewaardeerd lid. Vele jaren heeft hij gefungeerd als vaandeldrager van onze vereniging en de laatste jaren verzorgde hij met toewijding ons materiaal zoals muziekstandaards, e.d. Wij verliezen in hem een werker achter de schermen, die moeilijk te vervangen zal zijn. Onze gedachten gaan ook uit naar de familie van de overledene voor wie dit onverwachte heengaan een zware slag moet zijn. Zijn nagedachtenis zullen wij altijd in ere houden. Dat hij ruste in vrede. Het Bestuur. Afdeling Hengelsport Zaterdagavond, 23 november 1963, zijn de leden van de afdeling Hengelsport met hun dames bij een geweest om de jaarlijkse contactavond met prijs uitreiking bij te wonen. Nadat voorzitter J. Broos alle aanwezigen hartelijk welkom had geheten, werden de prijzen in volgorde van de lijst aan de leden uitgereikt. De voorzitter bood de kampioen van 1963, de heer F. de Houting, namens de vereniging een vaantje aan. De heer De Houting legde voorts door 5 maal winnen definitief beslag op de wisselbeker, welke door het hoofdbestuur beschikbaar was gesteld. Van harte proficiat Frits en ga zo door. Daarmede was het officiële gedeelte afgehandeld en konden de aanwezigen op de dansvloer, waarvan gretig gebruik werd gemaakt. De muziek werd we derom verzorgd door de familie v.d. Velden (accor deon en gitaar), aangevuld met een geëngageerde kracht, die zich evenmin onbetuigd liet. Namens de vereniging danken wij de familie v. d. Velden hartelijk voor hun medewerking. Ook onze dank aan de organisatoren van deze weer vol komen geslaagde avond. Het Bestuur. Jaaroverzicht 1963 Het afgelopen jaar mag in alle opzichten voor ons, hengelaars, buiten verwachting nog vrij goed ge noemd worden. De barre winter van '62 - '63 had het ergste doen vrezen voor de algehele visstand in ons land, maar achteraf gezien is dat nog erg meegevallen. Zeker, er is veel, ontzettend veel vis, verloren gegaan, maar er waren altijd nog wateren en plassen, waar de vis zich prachtig heeft weten te handhaven. In 1963 hebben wij 7 concoursen „vervist" en per concours is er gemiddeld aardig gevangen. Werd in 1962 een totaal aantal van 453 stuks gevangen met een gewicht van 32.880 gram, in 1963 was dat aan- 36

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 40