Maak er een gewoonte van Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam jrtsxnsri. oo'o Zoveel keren al, als ik onder de Schiedamse slag bomen was heengestapt, had ik die vlag zien han gen met die V erin. Toch eens vragen wat daar nu precies mee bedoeld wordt, dacht ik dan en pas dezer dagen kwam het er van. „Dat is de veilig- heidsvlag", antwoordde een boom van een man met WF op zijn overal. En hij ging verder: „U komt hier zeker voor het eerst? Oh neen? Dan moet u dat toch weten, we houden zelfs competities om die vlag in top te hebben. Zoekt u Sparreboom maar eens op, die kan er meer van vertellen, dat is de man van de veiligheid". „De man van de veiligheid". Ze zeggen in het Schiedamse WF-dorp niet „de veiligheidsinspec teur", weineen, de man van de veiligheid, daar is alles mee verteld. Ik vond de heer F. Sparreboom in de schaduw van dok 4, voor zover dok 4 schaduw afwerpt. Een kleine kamer met twee bureau's, met statistieken en overzichten overzichtelijk aan de binnenkant van een kastdeur geprikt. En als daar de heer Sparre boom het hoofd optilt, kijkt hij midden in het ge zicht van de heer A. A. Potuyt, net 25 jaar in dienst, als zodanig gehuldigd en ook al „man van de veiligheid". Van die twee moest ik het dus hebben, dat was me wel duidelijk. Maar dan komt het moeilijke: dan wil je horen wat bij WF die veiligheid inhoudt en dan moet je twee zakelijke mannen, die het on derwerp elke dag hanteren, zover krijgen dat ze er over gaan vertellen. „Veiligheid is een artikel en dat moeten we ver kopen", zegt dan ineens de heer Sparreboom. En dan ben ik waar ik zijn wil; de twee „vertegenwoor digers in veiligheid" stallen hun artikelen uit en beginnen ze aan de man te brengen. Iets positiefs De heer Sparreboom is een secuur man en hij telt op: We hebben negen werkveiligheids-commissies in het bedrijf; in zo'n commissie zitten een bedrijfsleider, een bedrijfsassistent, een baas, een voorman, een lid van de ondernemingsraad en een paar arbei ders. Bóven die negen is er nog een commissie met de heer B. Wilton als voorzitter. Ik noteer het, want ik wil graag weten hoe alles in elkaar zit, maar ik wacht op iets anders. Voor de veiligheid van hoeveel mensen werkt u en maakt u propaganda, wil ik weten. „Het gaat dus om de arbeiders op de werven en in de fabrieken, die hebben we op het oog en dat zijn er rond 4700, inclusief de ongeveer tweehon derd buitenlanders", zegt de heer Sparreboom.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 3