(Voor verdere bijzonderheden omtrent deze verbouwing wordt verwezen naar de activiteiten in 1963 van de afdeling Reparatie). Op 19 mei werd begonnen aan de voorbereidende werkzaamheden van de .Oxfordshire' („Conox"). (Zie voor verdere bijzonderheden onder afdeling Reparatie). Een aanvang werd gemaakt met de vervaardiging van 8 stuks sluisdeuren voor Maasbracht, waarvoor van Rijkswaterstaat opdracht verkregen was. Tevens werd begonnen met de bouw van een nieuwe sleepboot voor eigen bedrijf. Zoals in ons vorig jaarverslag reeds vermeld, ontvingen wij van de Federale Regering van Nigeria de opdracht voor de bouw van een fregat van ca. 2.000 ton. De door derden te leveren bewapening van dit fregat bestaat uit een dubbel 4 inch kanon, vier mitrailleurs van 40 mm en een drieloops dieptebommen werper, terwijl een tweede dubbelloops 4 inch kanon later geplaatst zal kunnen worden. De door M.A.N.-Augsburg te leveren voortstuwingsinstallatie bestaat uit vier M.A.N.-motoren, die twee verstelbare schroeven aandrijven. Bij maximaal vermogen van 15.300 pk zal op de proeftocht 26 knoop bereikt moeten worden. Naast de accommodatie voor commandant, officieren en manschappen (ca. 200 personen), bevindt zich op het achterschip de accommodatie voor autoriteiten. In de nazomer van 1965 zal het schip gereed moeten zijn voor de proeftochten. Met grote waardering vermelden we, dat de Koninklijke Marine met alleen de Nederlandsche Vereenigde Scheepsbouw Bureaux te 's-Gravenhage en onze vennootschap bij de onderhandelingen voor dit contract heeft willen steunen, maar ook bij de bouw van dit fregat het toezicht voor de Nigeriaanse Marine wil uitoefenen. Van Shell Tankers N.V. ontvingen wij de opdracht tot de bouw van een motortankschip van 6.3.400 ton dw., uit te rusten met een Smit - B. W. motor van 18.900 apk. Naast bovengenoemde in 1963 ontvangen opdrachten waren per 31 december 1963 nog onderhanden voor de Koninklijke Marine de onderzeeboten „Potvis" en „Tonijn". De orderportefeuille voor de afdeling Nieuwbouw laat per balansdatum een redelijke werkbezetting tot begin 1966 zien. 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 11