brandde geheel uit. Het schip lag een jaar aan de werf alvorens de rederij opdracht gaf tot herstel, verbouwing en tevens vergroting. Het schip werd in tweeën gesplitst, waarna aan het voorschip een nieuwe sectie van vijf nieuwe tanks werd aangebouwd en de totale lengte van de tanker van 190 op 214 m werd gebracht. De breedte bleef ongewijzigd ruim 25 m; de holte werd van 13,25 m gebracht op 15,70 m en de diepgang steeg van 10 naar ruim 11 m. Het draagvermogen, dat 28.000 ton was, is nu 39-000 ton geworden. Het hoofddek ging in zijn geheel bijna 2Y2 m omhoog, waardoor het voormalige bakdek en de voormalige campagne op het niveau van het (nieuwe) hoofddek kwamen te liggen. In verband hiermede werd op het voorschip ook een geheel nieuw bakdek gebouwd. De „Olympic Thunder" kreeg ook een nieuwe brug; de oude brug was namelijk, zoals hiervoor reeds vermeld, bij de brand na de aanvaring vrijwel geheel vernield. Ook de machinekamer heeft een grote beurt gehad en het schip onderging tevens een complete survey. Toen de uitbreiding en de verbouwing van beide delen gereed waren, werd het voorschip uit het bouwdok naar dok 4 gesleept, waar het achterschip, dat reeds eerder in het dok was geweest, met het voorschip werd herenigd. Het schip werd aan het einde van het jaar overeenkomstig de contractueel gestelde levertijd aan de rederij opgeleverd. De spectaculaire verbouwing en vernieuwing van het in 1956 voor Bibby Line Ltd. te Liverpool gebouwde Engelse passagiersschip „Oxfordshire", had aan het einde van het jaar goede vorderingen gemaakt. Het schip, dat op 19 mei 1963 aan de werf arriveerde, was gedeeltelijk bestemd voor het vervoer van troepen. De indeling was 220 passagiers le klasse, 100 passagiers 2e klasse, 180 passagiers 3e klasse, 966 bedden voor troepen en 409 bedden voor bemanning, in totaal dus 1875. Het schip zal onder de naam „Fairstar" weer in de vaart worden gebracht. Dan zal het zijn ingericht met passagiershutten voor 2, 3 en 4 personen en een accommodatie hebben voor ruim 2250 passagiers, officieren en bemanning. Bijna alle hutten zullen zijn voorzien van badkamers. De dekhuizen zullen dan zijn vergroot, er zal een nieuwe accommodatie zijn voor officieren en bemanning, de bovenste dekken zullen zijn verlengd, de commandobrug verplaatst, het aantal reddingsboten uitgebreid, de salons vernieuwd, liften aangebracht, enz. enz. De uitvoering van dit enorme karwei geschiedt in samenwerking met de afdeling Nieuwbouw, o.a. met behulp van werkkrachten, die uit Italië en België zijn aangetrokken. Het is uiteraard niet doenlijk alle schepen, die in 1963 voor reparaties aan de werf zijn geweest, de revue te laten passeren. We willen volstaan met een 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 15