greep, waardoor toch een indruk wordt gegeven van de vele grote karweien, die naast kleinere zijn verricht. De „Ore Chief", de 60.000 tons bulkcarrier, die we van een ijs versterking van IV2" T 1 staal hebben voorzien en waarover in ons vorig verslag reeds is gerept, werd in januari 1963 opgeleverd. Buiten de verlenging van de „Olympic Thunder" zijn gerepareerd en verlengd de „Jalavihar" en de „Jalavikram". Grote machinereparaties zijn uitgevoerd aan de „Provenierssingel", de „Brandanger", de „Rangitane" en de „Fernstar". Van de „Provenierssingel" werd de hoofdmachine gedemonteerd en de beschadigde krukas door een nieuwe door ons vervaardigde krukas vervangen. Tevens werd de bedplaat in de werkplaats gerepareerd. In de „Fernstar" werd een nieuwe krukas, welke door de rederij werd geleverd, ingebouwd. De bedplaat werd gerepareerd met nieuwe gietstalen bearing pockets. De „Neapolis", de „Linda", de „Nicolaos S. Embiricos" en de „Sadikzade", hadden grote cascoschade opgelopen en werden aan onze werf gerepareerd. Vooral de werkzaamheden aan de „Neapolis" waren omvangrijk en zowel in het Bedrijfsjournaal 1963 als in het Wilton-Fijenoord Nieuws is aan dit karwei veel aandacht besteed. Het m.s. „Pendrecht" was geruime tijd aan de werf voor ombouw van de hoofdmachine voor het gebruik van zware olie. Speciale surveys en jaarlijkse onderhoudsbeurten hadden o.a. de „Annenkerk", „Korovina", „Krebsia", „Koratia", „Korenia", „Teharan", „Caltex Eindhoven", „Jasmin" en „Kryptos", terwijl de „Ferncoast" en de „Loch Avon" grote ketelreparaties ondergingen. Grote reparaties aan schip en machine werden uitgevoerd aan de schepen „Afaea", „Borga", „Credo", „Esso Rotterdam", „Janina", „Paraguay Star", „Torvanger" en de „Vivien Louise". Van de „Torvanger" werd een gedeelte van de krukas der hoofdmachine vernieuwd en de bedplaat voorzien van nieuwe gietstalen pockets. TECHNISCH WETENSCHAPPELIJKE AFDELING Onze productie-afdelingen Algemene Werktuigbouw, Nieuwbouw en Reparatie vormden weer de grote klanten van de T.W.A. De zelfstandigheid van deze laatste afdeling maakt het mogelijk de vergaarde technische kennis te coördineren en een hoge graad van objectiviteit en nauwkeurigheid te handhaven. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 16