Het Laboratorium voerde ruim 2000 opdrachten uit, waarvan ongeveer één vijfde deel van derden werd ontvangen. Zeer belangrijk waren enkele onderzoeken naar de oorzaak van materiaalbreuken, waarvan wij o.a. noemen een portaal kraan, de hijsogen van een Amerikaanse tank en diverse schroefassen. Verder had een regelmatige controle van de damwand voor de Metrowerken plaats. De Lascontrole Dienst rapporteerde over meer dan 3300 röntgenopnamen. Door de Lastechnische Dienst werden vele adviezen en lasvoorschriften uitgebracht. Voor bijzondere projecten werd het pijpiassen verder ontwikkeld en werden lassers opgeleid. De afdeling Mechanica voerde vele opdrachten uit, o.a. op het gebied van spannings- en trillingsonderzoek, geluidsproblemen, capaciteitsbepaling van ventilatoren, modelonderzoek aan de deur voor het in aanbouw zijnde dok 8, drukmetingen, berekening van bijzondere constructies, e.d. BEDRIJFSDIENST De activiteiten van deze dienst hebben zich op velerlei gebied bewogen. Uiteraard waren de bemoeiingen op de werf Schiedam het grootst, doch ook de werf aan de Westkousdijk en het terrein van de gieterij „Fijenoord" vroegen veel aandacht. Als belangrijke objecten, waarbij de Bedrijfsdienst betrokken was, noemen we: Schiedam De bouwput van het nieuwe dok 8 - een essentieel en omvangrijk onderdeel van het werk - was aan het einde van het jaar gereed. Behalve de damwand voor deze bouwput is ook die voor de aansluitende oevers geheid. Bij de toekomstige hoofdingang van de werf aan de Oostzijde is een parkeerterrein voor auto's van personeel e.a. aangelegd. Het zal in gebruik worden genomen zodra door de Gemeente een goede wegaansluiting op de Adm. de Ruyterstraat tot stand is gebracht. In Machinefabriek I kwamen de werkzaamheden in verband met de herindeling en modernisering van de kantine, alsmede van de was- en kleedlokalen, grotendeels gereed. Tegen de noordzijde van de garage werden 12 boxen gebouwd voor stalling van de personenauto's van het bedrijf. 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 17