Van de open pijpenstelling bij de koperslagerij werd een afsluitbare en te verwarmen opslagruimte gemaakt. In deze ruimte zijn de pijpen gevrijwaard van de schadelijke inwerking van het klimaat. In de plaatwerkerij kwam de ombouw gereed van de 200 perioden-installatie (72 Volt) voor de voeding van handgereedschappen. De terugkoelinstallatie voor beide grote compressoren werd in bedrijf gesteld. Ten behoeve van het werk aan de „Oxfordshire'' werden twee kranen van andere plaatsen in het bedrijf op de kade bij dok 6 en tussen dok 6 en 7 bijgeplaatst, terwijl op de kade bij de Machinefabriek een nieuwe 12% tons Hensen-wipper in bedrijf werd gesteld. Rotterdam Aan de rivierzijde werd een modern geoutilleerde kade gebouwd, hetgeen voor de uitvoering van werkzaamheden aan boord van de daar gemeerd liggende schepen een belangrijke verbetering betekent. In vorengenoemde kade werd een pompkamer ingebouwd, van waaruit thans het dienstwaternet gevoed wordt. Het waterreservoir rondom de schoorsteen van de smeedpers is daarmede overbodig geworden. Ten behoeve van de electriciteitsvoorziening van dok 3 en de nieuwe kade zijn twee transformatorstations gebouwd. In het gebouw „West" (aan de kop van de dokhaven) werd een ruimte gereserveerd ten behoeve van de hoogspanningsinvoer van het Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf. In dit station zijn opgesteld twee transformatoren van elk 1000 K.V.A. 10.000/380 Volt en de verdeelinrichtingen voor de stroomvoorziening van het westelijke gedeelte van de werf. In verband met de vraag naar groter vermogen werd voor de nieuwe installaties van 5000 op 10.000 Volt overgegaan. Dit is voor het eerst in de geschiedenis van onze onderneming, dat 10.000 Volt voeding wordt gebruikt. De nieuwe kade aan de rivierzijde werd van een nieuw transformatorstation Oost en een nieuwe electrische uitrusting voorzien. In dit trafostation zijn opgesteld 2 transformatoren, resp. van 1000 K.V.A. 10.000/380 Volt en. 300 K.V.A. 10.000/220 Volt en een gelijkrichter 2 X 110 Volt 1000 Amp. met bijbehorende verdeelinrichtingen. Bij de reactivering waren o.a. ook de hefwerktuigen betrokken. In de Scheepsbouwloods werden twee door W.F. ontworpen en gebouwde halfportaalkranen opgeleverd en in bedrijf gesteld en een 10 tons bovenloopkraan werd geheel omgebouwd. 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 19