Op het Wilhelminadok werd aan bakboordzijde een geheel verbouwde dokportaalkraan geplaatst. De portaalkraan, welke voorheen was opgesteld aan de kade Vijfsluizen op de werf te Schiedam, werd geheel gerevideerd en met verlengde vlucht op de kade rivierzijde in bedrijf gesteld. Fijenoord In het kader van de modernisering van de gieterij werd de middenkraanbaan doorgetrokken over de breedte van het gebouw, waarin zich de hakkerij bevindt. Hierdoor is in het gieterijgebouw de nodige ruimte vrijgekomen voor het plaatsen van de natpoetsinrichting. PERSONEEL, LONEN EN SOCIALE VOORZIENINGEN Overlegorganen In april 1963 was de zittingsperiode van de Ondernemingsraad verstreken, zodat er een verkiezing voor een nieuwe Raad moest worden gehouden. In deze nieuwe Raad, welke op 24 mei 1963 werd geïnstalleerd, werden gekozen 17 leden van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond, 4 leden van de Christelijke Metaalbedrijfsbond en 4 vrije kandidaten. De heer B. Blommers werd tot secretaris gekozen. Het aantal vergaderingen van de Ondernemingsraad en besprekingen van de Kleine Commissie was in het jaar 1963 groter dan in voorgaande jaren, hetgeen voornamelijk werd veroorzaakt door de spanningen, welke in het laatste kwartaal ontstonden rondom de lonen en prijzen. De alom in de Metaalindustrie ontstane arbeidsonrust heeft uiteraard ook zijn terugslag gehad in ons bedrijf. De jaarlijkse driedaagse bijeenkomst vond plaats in Eindhoven, waar de Ondernemingsraad en een aantal bedrijfsleiders de gasten van Philips zijn geweest. De inleidingen, welke zich bewogen rondom de ontwikkeling van de verhouding werkgever/werknemer en de daarop gevolgde discussies, hebben dit bezoek zeer waardevol gemaakt. Naast de informele bijeenkomsten waren er nog enkele waarin Drs A. H. Bos een voordracht heeft gehouden en waarin het streven naar een constructieve taak, die de Ondernemingsraad kan vervullen, ter sprake is gekomen. Het jaaroverzicht 1962 werd in een daarvoor speciaal belegde vergadering uitvoerig behandeld. Door de Groepscommissies, welke afdelingsgewijze zijn samengesteld, werd 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 21