Het aantal Spaanse werknemers steeg van 132 aan het begin van het jaar tot 208 per 31 december 1963. In verband met de ombouwwerkzaamheden aan het Engelse passagiersschip „Oxfordshire" (Conox) is tijdelijk een aantal Italiaanse scheepsbeschieters aan boord te werk gesteld. Per 31 december 1963 bedroeg dit aantal 151. Eveneens tijdelijk waren aan het einde van het jaar 100 Belgische arbeidskrachten (fitters en scheepsbeschieters) werkzaam aan boord van dit schip. Het gemiddelde aantal werknemers over 1963 bedroeg 5733. (Vorig jaar 5781). Van onze werknemers in actieve dienst zijn er in het jaar 1962 31 overleden. (Vorig jaar 30.) In totaal 96 werknemers verlieten onze dienst in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Scholing en opleiding Voor de Bedrijfsschool was het aantal aanmeldingen voor de nieuwe cursus minder dan het daaraan voorafgaande jaar. De oorzaak hiervan is voornamelijk te vinden in het feit, dat het hoge geboortecijfer over de eerste jaren na de oorlog nadien sterk is gedaald. De bezetting over 1963 verminderde in de loop van het jaar van 293 tot 250 leerlingen. Voor het Bemetel-examen A, t.w. het practische gedeelte (het maken van een werkstuk) en het theoretische deel (vakleer, tekening lezen en/of uitslaan), slaagden 67 3e-jaars leerlingen. Aan het uitgebreide Bemetel-examen B (Nederlandse taal, reken - en meetkundige vakken, natuur- en werktuigkunde, technisch schetsen), werd door 45 leerlingen deelgenomen. Van deze 45 leerlingen mochten 36 jongens het genoegen smaken het diploma te behalen. Van de 5 leerlingen, die deelnamen aan het V.E.V. (Vereniging tot Bevordering van Electrotechnisch Vakonderwijs) examen, slaagden er 4. Aan het tussentijdse theorie-examen van de Stichting I.V.I.O. (Instituut voor Individuele Ontwikkeling) namen 139 leerlingen deel. Door bijna alle jongens werd in de afgelopen zomer deelgenomen aan de 8-daagse vormingskampen in Esbeek. Op de ouderavonden, welke worden gehouden om de ouders van de vorderingen van hun zoons op de hoogte te houden, werd o.a. ook de kleurenfilm 1963 van dit Vormingskamp vertoond. 23

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 25