Het paedagogisch jeugdconcert, dat door het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest in het Passage Theater te Schiedam werd gegeven, werd door bijna alle leerlingen bijgewoond. De cursus pijpiassen (bijscholing) werd in het begin van het jaar afgewerkt. Aan 6 van de 8 cursisten kon het getuigschrift worden uitgereikt. Stichting Contactcentrum Bedrijfsleven - Onderwijs Het Groen van Prinsterer Lyceum te Vlaardingen heeft in het kader van de samenwerking tussen het bedrijfsleven en het onderwijs ons bedrijf voor een jaar geadopteerd. Het schoolbestuur en vele docenten brachten een bezoek aan het bedrijf, terwijl vanuit het bedrijf door diverse heren bezoeken aan de school zijn gebracht om de leerlingen een indruk te geven van de sfeer, waarin in de industrie wordt gewerkt en welke mogelijkheden deze biedt. Bij de tewaterlating van het turbinetankschip „Avedrecht" waren circa 1250 leerlingen van L.T.S en V.G.L.O.-scholen aanwezig. In het kader van het adoptieprogramma werden bedrijfsbezoeken voor twee groepen van circa 70 leerlingen van het Groen van Prinsterer Lyceum te Vlaardingen georganiseerd. Bij de tewaterlating van de „Avedrecht" waren 150 leerlingen van dit lyceum aanwezig. Maatschappelijk Werk Ook in het afgelopen jaar waren er vele leden van het personeel, die de hulp van de onderneming inriepen voor het vinden van geschikte huisvesting. Uiteraard kon niet iedereen worden geholpen, doch door onze bemiddeling bij de officiële instanties konden vele problemen worden opgelost. Voor wat betreft het Studiefonds en het Willy Wilton-fonds wordt verwezen naar hetgeen afzonderlijk in dit overzicht over deze fondsen is vermeld. Wilton-Fijenoord Nieuws In totaal 364 pagina's heeft het Wilton-Fijenoord Nieuws er aan mede geholpen, het personeel op de hoogte te brengen van vele wetenswaardigheden in ons bedrijf. W.F. Bedrijfsjournaal Het bedrijfsjournaal 1962 werd vertoond op 20 avonden voor het personeel en 4 contactmiddagen voor oud-werknemers. Jubilea Het aantal jubilarissen was ook in 1963 respectabel. Niet minder dan 204 leden van het personeel hebben een jubileum gevierd. Onderverdeeld naar het aantal dienstjaren komen we aan: 14 werknemers met een aantal dienstjaren van 40, 186 werknemers met een aantal dienstjaren van 25, 24

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 26