bijslag thans bij ons ligt, uiteraard met recht van beroep van betrokkenen op de Sociale Verzekeringsbank. Winteruitkering In verband met de in januari heersende weersomstandigheden werd aan de daarvoor in aanmerking komende werknemers een uitkering van 25, toegekend. Aan de oud-werknemers en weduwen van oud-werknemers werd als tegemoetkoming in de hogere kosten voor brandstoffen een bedrag van 30,gegeven. INVESTERINGEN EN DEELNEMINGEN De outillage van het bedrijf moet uiteraard op peil gehouden en zonodig gemoderniseerd worden. Hiervoor is in 1963 een bedrag groot 15.757.239,geboekt, hetgeen als volgt is afgeschreven: 7.757.239,ten laste van de winst- en verliesrekening 1963, 8.000.000,ten laste van de voorziening voor vernieuwing en modernisering ad 20.000.000, Met deze investeringen is o.a. bereikt, dat de eerste fase van de modernisering van de werf aan de Westkousdijk werd voltooid, waardoor de productie van ons reparatiebedrijf aldaar behoorlijk is gestegen. Verder zijn hierin begrepen de kosten van noodzakelijke aanschaffingen ten behoeve van de bedrijfsuitrusting van onze werven. Uiteraard was in 1963 ook weer een groot bedrag gemoeid met de bouw van het gegraven dok no. 8. Er zijn goede vorderingen met deze bouw gemaakt en in het overleg met onze adviseurs, de architect, het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft en de aannemers, namen de plannen een definitieve vorm aan. Het dok zal geschikt zijn voor het opnemen van tankers tot een draagvermogen van 150.000 ton. Na de veelomvattende werkzaamheden voor de bouwput zal in 1964 aan de bouw van het betonnen dok worden begonnen. De hiervoor benodigde geldmiddelen zullen ook in 1964 het zwaartepunt vormen van de investeringen. De omvang van onze deelnemingen in de N.V. Cura^aose Dok Maatschappij te Willemstad en in Lisnave Estaleiros Navais de Lisboa S.A.R.L. te Lissabon werd verder vergroot. Begin 1964 werd besloten tot de bouw van een grote reparatiewerf te Lissabon. Hierdoor zal volgens de opgestelde plannen ons financieel belang in deze onderneming in de komende jaren verder toenemen. Jaarrekening Zoals reeds in het begin van dit overzicht vermeld, hebben wij besloten een ruimer inzicht in de financiële positie van de vennootschap te geven. 27

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 29