<8> Een leek siet En de vogels zongen Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam „Nou, hoe oud denk je dat ik ben?". - Als een man dat tegen je zegt dan weet je dat hij er jonger uitziet dan hij is. Ik dacht even na, maar hij gaf het antwoord al: „Drie en zestig". Hij keek de rook van zijn sigaret na met een gezicht van: „Had je niet gedacht hé?", en dronk van zijn koffie. Daar vlak achter De ingewijden zullen weten over wie ik het heb, voor de anderen mag ik misschien nog even zeggen, dat ik verder gegaan ben met mijn leken- tocht door uw Schiedamse dorp. En dat is dan een van de opvallende dingen bij Wilton-Fijenoord: de buitenstaander denkt wellicht dat hij alleen maar schepen vindt. Schepen die gebouwd worden, schepen die men repareert, schepen waar de schil derskwast overheen gaat. Maar wacht even, het W.F.-dorp geeft ook een ander beeld. „Wat rijdt hier toch allemaal?", dacht ik. De meest wonderlijke voer tuigen op het eerste gezicht. Vrachtauto's die op bussen lijken, wagens zonder huis erom heen met staande mannen erop, aanhangwagens die de normale begrippen te buiten gaan met de tientallen tonnen last die ze hebben kunnen. Het lijkt af en toe Van Gend Loos wel, piekerde ik. Er moet toch ergens een man te vinden zijn van wie je kunt zeggen: Dat is nou de baas van al die rollende wielen. „Oh, dan moet je Rietveld hebben", zei een kenner. „Hij is de chef van de garage. Weet je nog waar die Nigeriaanse minister Mbu dat oplei dingsschip voor zijn marine overnam? Wel, daar vlak achter die plek is de garage en daar vind je hem". 37

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 39