Binnen 10 minuten Af en toe is er wel iets te vervoeren bij W.F., mag men concluderen. Dan komen - als het om zwaar sectievervoer gaat - de zestig-tonners met de twee en dertig massieve wielen te voorschijn. „Ieder wiel draait afzonderlijk en raakt altijd de weg", zegt de heer Rietveld. „Ja, dat is zijn vinding", vult de heer Van der Voet aan. Gekke dingen? „Nou ja, gek", herhaalt de garage chef. „We hebben trekkers van vier en een halve ton verzwaard met drie ton. Eigen werk van het bedrijf. Nu zetten we ze voor aanhangers en dan hebben ze rollend een trekvermogen van 110 ton". Ja, daar mag de leek dan wel hardop zeggen dat hij dit niet alledaags vindt. Chef Rietveld en zijn mensen grinneken. „De hele dag kunnen er vragen komen: We moeten een sectie van hier naar daar brengen, we moeten een motor verslepen, een schroef moet naar een ander dok, kortom: vervoer. Het is zo geregeld, dat binnen de tien minuten de gevraagde aanhangwagen ter plaatse is". De man, wiens hobby het is om aanpassingen van voertuigen aan het bedrijf te ontwerpen, lacht. „Denk erom", zegt hij, „de chauffeurs die we hier hebben zijn allround mensen. Ze kunnen alle voer tuigen die we hebben besturen en ze draaien hun hand er niet voor om even naar Le Havre, Duin kerken of Hamburg te rijden, als daar machine onderdelen heen moeten. En dat vervoer regelt meneer Van der Vlist dan weer". Roerkoning van Athene Hij is een lange, meer statige man, de heer H. C. van der Vlist, wiens dagen ook gevuld worden met één zorg: vervoeren. „Soms zijn we er wel wat trots op", zegt hij. „Dan komt er 's middags om vijf uur een telefoontje uit Engeland: Kunnen jul lie een Liberty-roer leveren? Het bleek dat we zo'n roer in voorraad hadden. Dezelfde avond ging het per schip weg en de volgende ochtend lag het in Engeland op een vrachtwagen om naar de plek van bestemming gebracht te worden. Vergeet niet, dat het dan gaat om een transport je van negen en een halve ton". „Bijna dagelijks komt die vraag: Hebben jullie on derdelen voor Genua, voor Hamburg, voor Athene? Als die vraag bevestigend kan worden beantwoord komt het probleem van het transport. Zeer kort geleden kwam uit Engeland het verzoek of we achtduizend kilo zuigerkoppen, cylinders, krukas sen en meer van die zaken naar Singapore konden brengen. Dan is de volgende vraag - toen bleek dat W.F. alles had - hoe krijgen we het weg? We kon den een chartervliegtuig te pakken krijgen en in een minimum van tijd was het gevraagde onderweg". Steeds voor Nederlandse schepen, vraagt de leek. „Beslist niet", zegt de heer Van der Vlist. „In de Middellandse Zee is de roerkoning van een Grieks schip gebroken. Het ligt in de haven van Athene en aan W.F. wordt gevraagd om een nieuwe roerko ning te leveren. Zoiets weegt negen en een halve ton. Maar we hebben het er binnen de kortste tijd heengebracht, door de lucht, rechtstreeks naar Athene. W.F. is zeer snel met leveren en dat is onze kracht". 39

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 41