JUBILEAJUBILEAJUBILEAJ Kwestie van doen De heer Rietveld lacht. „Ons devies is: Vandaag leveren, gisteren klaar", zegt hij. „Er bestaat hier geen transport dat ons hoofdbrekens bezorgt. Wat ergens heen moet, gaat erheen. We zijn hier een soort vervoersbedrijf. Meneer Van der Vlist regelt het vervoer buiten het terrein, de hele zaak met ingewikkelde formulieren, met douaneformaliteiten en wat er meer komt kijken en wij zorgen dat de wielen draaien en dat er gereden kan worden. Op het terrein zelf? Wel, soms moeten de lantaarnpalen of de wegbebakening uit de grond en wippen we op centimeters na tussen de gebouwen door, maar komen doen we er. Het is gewoon een kwestie van er voor zorgen, met z'n een en tachtigen bij elkaar. We doen het en we vinden het plezierig ook". In de volière zingen ineens tropische vogeltjes het hoogste lied. Het lijkt wel of ze de woorden van meneer Rietveld willen onderstrepen. P. W. RUSSEL Wilt u uw jaargang 1963 laten inbinden, dan wil de Redactie daarvoor gaarne zorgen. U moet dan de 12 in 1963 verschenen nummers bij elkaar pakken en duidelijk uw naam en eventueel contrölenummer op het pakketje aangeven. De kosten bedragen 4,50. Inlevering bij de afdeling Personeelsadministratie. Te zijner tijd ontvangt u ze dan ingebonden terug en hebt u zich verrijkt met een mooi boekwerk. Op de laatste vrijdag van de maand maart is het ir A. Meijer, die de jubilarissen, hun familieleden en alle anderen, die door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk geven, in de feestelijk versierde cantine van harte welkom heet. Er zijn deze maal 18 jubilarissen, die bij elkaar ongeveer 450 dienstjaren hebben. De heer Meijer merkt op, dat hij al diverse malen de vraag heeft horen stellen, waarom van de jubilea zo'n drukte wordt gemaakt. Is het nu werkelijk zo'n belangrijk feit, dat je 10, 25 of 40 jaar bij eenzelf de bedrijf werkzaam bent? Hierop weet spreker maar één antwoord: „Ja, want u vormt een vaste kern, die zijn werk verricht als een voorbeeld voor de jongere generatie (waartoe ikzelf ook behoor), die nog al eens snel wil overschakelen naar een ander bedrijf, zonder zich te realiseren, dat zij daar na enige tijd op dezelfde of weer andere moeilijkheden zal stuiten". Een jubileum is een dag om terug te kijken. De meeste jubilarissen zijn kort voor de oorlog bij W.F. in dienst gekomen en hebben meegemaakt, dat het bedrijf is uitgegroeid tot een bijzonder grote werf, die ook internationaal in hoog aanzien staat. De heer Mejuffrouw Ver kiel krijgt de broche opgespeld. De heer D. Verhagen kreeg onlangs thuis bezoek. Het was ir B. Wilton die de kort geleden gepensioneerde heer Verhagen het ere-metaal kwam opspelden. De oud-WF-er is onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. 40

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 42