Evenals in 1961 nam de gieterij deel aan de Voorjaarsbeurs te Utrecht, ditmaal echter niet met een eigen stand maar gezamenlijk met de andere Nederlandse Meehanite gieterijen. Deze Meehanite-stand, die een bijzondere representatieve indruk maakte, mocht zich in grote belangstelling verheugen. Daarbij bleek, dat voorlichting over het moderne hoogwaardige gietijzer nog steeds nodig is omdat velen de mogelijkheden er van nog onvoldoende kennen; wij constateerden dat die voorlichting vruchten afwerpt omdat een toenemend aantal constructeurs erin slaagt goedkopere producten te ontwerpen door een juist gebruik van het moderne gietwerk. De door ons bedrijf ter beschikking gestelde waterkast, die in de Meehanite-stand een centrale positie innam, is daarvan een typisch voorbeeld, dat sterk de aandacht trok. NIEUWBOUW Op 28 januari werd in het bouwdok met de bouw van een tweetal brugkranen, ordernummer 645, begonnen. De opdracht hiervoor was verkregen van de Norddeutsche Maschinen- und Schraubenwerke in Peine. Deze brugkranen, elk met een hefvermogen van 200 ton, worden gebruikt bij de bouw van de nieuwe brug over de Oosterschelde. Op 6 mei werden beide brugkranen uitgedokt en op transport gesteld naar de Veerhaven in Kats, alwaar zij op 7 mei werden opgeleverd. Onder ordernummer 647 werden voor deze brugkranen de benodigde kraanpoten vervaardigd, welke op 10 mei werden opgeleverd. Tevens verleenden wij de benodigde assistentie bij de montage van deze kraanpoten op onze werf. Op 7 februari werd het nieuwe middengedeelte van de „Jalavikram" aan de afdeling Reparatie opgeleverd. Op 6 maart vond de doop en de tewaterlating plaats van bouwnummer 775 „Avedrecht een 51.300 tons tanker in aanbouw voor Phs. van Ommeren N.V. te Rotterdam. De doop geschiedde door mevrouw G. de Pous-van Itterzon, echtgenote van de toenmalige minister van Economische Zaken. De technische proeftocht werd gehouden op 5 en 6 juni, waarna het schip op 11 juni aan de rederij werd overgedragen. Op 7 mei werd in het bouwdok begonnen met de bouw van de nieuwe sectie voor de verlenging en met de verbouwing van de „Olympic Thunder". Daartoe werd het voorschip in het bouwdok gevaren en het nieuwe gedeelte daaraan gebouwd. Op 20 november kon het geheel worden uitgedokt en in het drijvende dok no. 4 met het achterschip worden verenigd. De „Olympic Thunder" werd op 31 december opgeleverd. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 9