Instructiecursussen Op 31 maart j.l. werd in ons bedrijf een begin gemaakt met het geven van instructiecursussen aan staf en kader. Het doel van deze cursussen is een beter inzicht te geven in het bed rijf sgebeu- ren, voornamelijk ten aanzien van regelingen, die in onze onderneming gelden. In eerste opzet nam een drietal groepen van ons bazencorps aan deze cursus deel; namelijk zij, die op of na 1 januari 1961 werden aangesteld als baas of onderbaas. Elke groep stond onder leiding van een bedrijfs leider en werd gevormd door twee assistent bedrijfsleiders, zeven bazen en elf onderbazen uit de drie productie-afdelingen en de bedrijfs- dienst. De cursisten kwamen gedurende negen dinsdagen, respectievelijk negen woensdagen of negen donderdagen bijeen in een voor dit doel geschikte conferentieruimte in Schiedam. Een medewerker van het NIVE, de heer H. E. W. Baak gaf een beschouwing over algemene onderwerpen als „De plaats en taak van de baas", „De grondslagen van het leidinggeven" en „Communicatie". Een zevental functionarissen uit ons bedrijf leid de onderwerpen in, die rechtstreeks betrekking hebben op onze eigen onderneming. De cursus werd voor elke groep door een van onze directieleden geopend. In een later sta dium van het programma behandelden deze he ren met de cursisten het jaarverslag. Zoals uit de foto's blijkt, was de belangstelling van de deel nemers aan deze cursus bijzonder groot. Op de laatste middag dankte een van de bazen de directie namens zijn collega's voor het geno men initiatief, dat zeer gewaardeerd werd. Het ligt in de bedoeling in september deze cur sus voor een volgend drietal groepen te starten, terwijl later in het jaar de verworven kennis en ervaring van de deelnemers aan de eerste cursus in een herhalingsdag zal worden be sproken. Een woord van dank aan allen, die met veel enthousiasme hun bijdrage tot het slagen van deze cursus hebben geleverd, is hier zeker op zijn plaats. Er was veel belangstelling! En men leerde veel Weer een nieuw gezichtspunt. 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 10