doe meer aan vedjg j/^rant0ordeli0ld Het verkeer aan de Adm. de Kuyterstraat verkeer/ WERK VEILIG! PUNT EEN... THUIS VERKEER BEDRIJF in hef in hef Het valt elke dag weer op, dat zodra men de werf heeft verlaten, de veiligheid in vele gevallen ook vergeten schijnt te zijn. De auto's ver laten om 5 uur de werf door de uitgang aan de Admiraal de Kuyter straat. Wat verderop is de uitgang voor rijwielen en brommers. De wielrijders en brommers beginnen daar al te proberen tussen de rijden de auto's door op de rechter weghelft te komen. (Komende uit een 'uitrit behoort men voorrang te geven aan het zich op de weg bevin dende verkeerIs men aan de rechterzijde van de weg gekomen dan rijden de brommers en fietsers soms 5 en 6 dik naast elkaar. Wat verderop is een bord geplaatst bij de wegkruising met de bekende torpedopijl, dus daar nadert u een weg, welke geen voorrang heeft. Daar proberen bromfietsberijders en fietsers, weer vóór de rechtdoor- gaande auto's en fietsers naar rechts af te buigen en geeft het recht- doorgaande verkeer geen voorrang. Verderop komt men bij de Burg. Knappertlaan. Daar staat een „stop"- bord. Daar nadert men n.l. een voorrangsweg. Bijna geen enkele brom fietsberijder of fietser denkt eraan daar te stoppen. Dat daar niet veel meer ongelukken plaatsvinden komt waarschijnlijk, omdat degenen die reeds in de Burg. Knappertlaan rijden, meestal hun snelheid ver minderen bij het naderen van dit kruispunt. Waarde weggebruikers, realiseert u zich in voldoende mate dat er gemiddeld per jaar 2200 geregistreerde dodelijke verkeersongevallen plaatshebben in Nederland, dat zijn er ruim 6 per dag en er raken per dag 80 ernstig en 75 mensen licht gewond. Dit zijn vrij grote kans- cijfer s. Automobilisten, voetgangers en fietsers, kortom alle weggebruikers, bepaalt u zich nu eens even heel beslist en heel nauwkeurig bij uw verantwoordelijkheid als beschaafd mens. Het is een vaststaand feit, dat wij ons eigenlijk de ellende en de waanzin van het onveilige, ge vaarvolle verkeer nauwelijks realiseren. Wij zijn ervan overtuigd, dat u voldoende werkelijkheidszin hebt om dit in te zien. Het wordt dan ook op prijs gesteld, in u een medewerker te mogen vinden voor veiligheid in het bedrijf, maar zeker ook voor veiligheid op de openbare weg! Ons percentage van verkeersongeval len, 11% van ons totaal aantal ongevallen, kan en moet omlaag. A.P. Too-*#/ jw m All 18 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 17