Constructeurs op bezoek kelingsopdracht in uitvoering, in samenwerking met Atlas-Werke in Bremen, van een zeer moderne installatie voor de nieuwste Westduitse torpedo jagers. 7. Voor de bij W.F. in aanbouw zijnde onderzee boten kan men het eindstadium van de produktie der torpedolanceerinrichtingen zien. Destijds zijn deze lanceerinrichtingen door W.F. ontwikkeld. Zij moesten aan zeer speciale eisen voldoen, in verband met de grote waterdiepte, die deze onderzeeboten moeten kunnen bereiken, en met de mogelijkheid om op grote diepte torpedo's te kunnen lanceren. 8. De vervaardiging van een aantal transportrollen voor een Amerikaanse aluminiumwalserij. Vele van deze bijzondere opdrachten vereisen de verwerking van speciale materialen, bv. roestvrij- staal van speciaal voor dit doel ontwikkelde kwa liteit. In verband met de hoge eisen, die de afne mers stellen aan deze nieuwe produkten, heeft W.F. besloten een speciale werkplaats in te richten, waarin deze bijzondere materialen zullen worden verwerkt. In het Maritiem Museum „Prins Hendrik" (Burg. s' Jacobplein 8, bij Rochussenstraat, Rotterdam) zal gedurende de komende wintermaanden een tentoon stelling worden gehouden over de Rotterdamse stoomvaart op Amerika. Wellicht bevindt zich in particulier bezit aantrekke lijk en voor de tentoonstelling geschikt materiaal, zoals oude foto's, portretten, afbeeldingen, model len, e.d. De organisatoren van deze tentoonstelling zouden het zeer op prijs stellen, wanneer men, indien dit het geval zou zijn, zich met hen in verbinding zoudt willen stellen. Het museum is dagelijks geopend van 10 - 5 uur en is telefonisch bereikbaar onder nr. 14 00 44. Modelbouwer toont zijn kunnen. Het gebeurt nog al eens, dat modelbouwers ons vra gen tekeningen ter beschikking te stellen van een in het verleden door ons bedrijf gebouwd schip. Vaak hebben wij ons afgevraagd wat er van de enthousiaste plannen van de aanvrager terecht kwam. Wij stelden het daarom bijzonder op prijs een schrijven van een modelbouwer uit Delft te ontvangen, die ons liet weten, dat hij een scheepsmodel schaal 1 500 van het motortankschip ,,Katendrecht" heeft vervaardigd Om een indruk te geven van het bereikte resultaat zond hij ons een foto, die wij hierbij afdrukken. Dat men een vrije zaterdagmorgen gebruikt om een onderdeel van het bedrijf te bezoeken, zal voor velen een vreemde vorm van vrije tijdsbesteding lijken. Dit was het echter niet voor een 25-tal constructeurs, werkzaam op de tekenkamers werktuigbouw en scheepsbouw, die op 6 juni onze gieterij kwamen be kijken. Het bezoek had in de eerste plaats tot doel kennis te nemen van de mogelijkheden van de gieterij en in de tweede plaats het voor velen zo onbekende onderdeel van Wilton-Fijenoord te leren kennen. Om circa 9.30 uur werden wij in groepjes rondgeleid door de werkplaatsen van de gieterij. Hier werden diverse producten van uiteenlopende aard getoond. Duidelijk en verhelderend werkten hierbij de uiteen zettingen welke gegeven werden. De vragen die wer den gesteld gaven blijk van veel interesse en de be antwoording toonde de goede vakkennis en liefde voor het werk. Helaas was voor velen de hiervoor uitge trokken tijd te kort en kostte het de organisatoren enige moeite de geïnteresseerden in de koffiekamer te krijgen. Hier werden de bezoekers begroet door de heer ir Cappon. Deze gaf uitdrukking aan zijn vreugde over het grote aantal belangstellenden en vertelde dat het gebodene door twee bedrijven verzorgd werd, namelijk door de firma Reineveld uit Delft en Wil ton-Fijenoord, en hoopte tenslotte dat het een leer zame ochtend zou worden. Op prettige wijze werd daarna het programma uiteen gezet door de heer Greveling en daarbij kwamen ook aan de orde de materiaalcontröleafleveringscontróle, de kosten van gietwerk, gelegeerd gietijzer, het vor men van een compressor cilinder (dia serieMeeha- nite World Wide (filmstrook) en het beantwoorden van gestelde vragen. Aanvankelijk was het de toehoorders een raadsel, hoe men het programma voordat de Maasbrug om 12.40 uur open ging, kon hebben afgewerkt. Echter, bij het vorderen van de diverse voordrachten liet iedereen de brug voor wat die was en had men alleen aandacht voor wat gesproken en getoond werd. Door de heer Koorevaar werd ons uiteengezet hoe door een intensieve controle op de te verwerken grondstoffen de hoogst mogelijke zuiverheid verkre- 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 7