UIT DE OUDE DOOS (52) De ..Drydock" als vissersvaartuig RÓ 53 In de vorige „Oude Doos" vermeldden wij bij de beschrijving van de Wilton-vlootschouw van een halve eeuw geleden, dat -van een sleepboot, die op de achtergrond in de foto zichtbaar was, de naam niet definitief kon worden vastgesteld. Van verschillende zijden werd hierop gereageerd. Men wist zich te herinneren, dat de verloren zoon de stoomsleepboot "Max" was, bouwnummer 84 (1896). Als bijzonderheid konden deze berichtgevers ver tellen, dat dit scheepje lange tijd verhuurd is ge weest aan de Rotterdamsche Lloyd en dat het uit eindelijk is verkocht. De "Max" werd door de ko per ingrijpend verbouwd. Deze sleepboot doet nog steeds dienst. Het gebeurt soms, dat foto's of gegevens beschik baar komen van schepen, die in een vorige afleve ring van deze rubriek werden beschreven. In aansluiting op No. 33 „Wilton en de Visserij drukken we hierbij twee interessante foto's af. Zoals u zich zult herinneren, beoefende het Wilton- bedrijf gedurende de eerste wereldoorlog de vis serij met de in eigen bedrijf gebouwde en verbouw, de sleepboot "Drydock". Van deze wonderlijke "visserman", waarvan indertijd een algemeen plan werd gepubliceerd, kwam kortgeleden een fraaie foto te voorschijn. Men ziet de "Drydock" in vol ornaat, in verband met het oorlogsgevaar beschilderd met de Neder landse driekleur en voorzien van de registratie R053. Een andere foto toont de "Ramsay", die onder bouwnummer 291 speciaal voor de eigen visserij werd gebouwd en die later de Drydock afloste. De aanduiding R053 ging op dit schip over. Toen enige tijd na het einde van de eerste wereldoor log de noodzaak wegviel om zelf ter visvangst te gaan, werd de "Ramsay" naar België verkocht. De nieuwe eigenaar heeft er niet lang mee geva ren; na korte tijd is het scheepje vergaan. Bij het zilveren jubileum van de heer Willy Wilton werd hem een model aangeboden van de "Wil liam", waarmede de heer Willy elf jaar de rivier bevoer om werk te zoeken voor het reparatiebe drijf. De latere „William" De echte vissersboot Ramsay". Model van de .William". De hokkenvloot van Wilton. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 16