0 bedrijfsvloot (2) Verantwoordelijkheid Luchtfoto in kleur Een eerste "William" werd onder bouwnummer 48 in 1891 gebouwd. De tweede "William", bouwnum mer 134, werd in 1901 op stapel gezet, terwijl een derde, bouwnummer 152, in 1903 in dienst kwam. Het is niet duidelijk om welke "William" het hier gaat. Waarschijnlijk stelt het model bouwnummer 48 of 134 voor en de foto het in 1903 vervaardigde scheepje. Tot slot een foto van onze bokkenvloot. Van links naar rechts de "Titania" (40 ton hef vermogen), de "Lama" (20 ton) en de "Titan" (100 ton). Achter de "Lama" kan men de naam "Giraffe" le zen van de kleine bok, die in later jaren werd ver kocht. Deze bok Giraffe" werd in 1909 onder bouwnum mer 208 in eigen bedrijf gebouwd. Op oude foto's van het Wiltonbedrijf ziet men soms twee nog kleinere bokken van een ander type, namelijk met twee poten. Eén hiervan had een zwarte schoorsteen en dit was dus waarschijnlijk een „huurbok". De mogelijkheid bestaat echter dat de andere de eerste bok van Wilton was. Binnenkort iets over de vele baggermolens en zui gers die werden gebouwd; een scheepstype waarin het Wiltonbedrijf zich in het verleden heeft ge specialiseerd. A. v. D. In december 1963 is een luchtopname in kleur van de werf te Schiedam gemaakt. Een afdruk van deze opname is gepubliceerd in het jaarverslag 1963. De indruk bestaat dat velen van het personeel deze plaat willen bezitten en wij hebben daarom besloten, een aantal exemplaren te laten vervaardigen, dat - zolang de voorraad strekt - tegen een vergoeding van 0,25 per stuk beschikbaar zal worden gesteld. De totaalopbrengst zal in het Willy Wilton-Fonds worden gestort. De platen zijn tegen contante betaling te verkrijgen op de afdeling Personeelsadministratie en wel in schafttijd (12.15 uur - 13.00 uur) en 's avonds na werktijd (17.00 uur). Dat ieder voor zichzelf verantwoordelijk is, dat weten we. Dat we ook nog verantwoording hebben te dragen voor elkaar, realiseert een ieder zich in min of meerdere mate. Wanneer men jong is, weegt deze verantwoording nog niet zo zwaar, omdat vader en moeder deze verantwoording voor je dragen. Maar naarmate de jaren voortschrijden, gaat de verantwoording voor de jonge mens steeds zwaarder wegen. Het begint al op school en gaat in spel met anderen en/of nog later in clubverband en ook thuis steeds verder. Men heeft daar nog zo geen erg in, omdat men er in meegroeit. Tenminste dat denken we. Als we om ons heen kijken, zien we maar al te goed, dat de één veel meer verantwoordelijkheidsgevoel heeft, terwijl er anderen zijn, die deze zaken wat luchtiger opnemen. Wanneer we een huwelijk sluiten, aanvaarden we een nog grotere verantwoording, n.l. de verant woording voor het huishouden, dat we opzetten met al datgene, wat daarmee te maken heeft, de vrouw, met wie men trouwt, en de kinderen, die men eventueel krijgt. Bij ziekte of ongeval zullen wij moeten zorgen, dat vrouw en kinderen zo goed mogelijk verzorgd worden en dat het huishouden zo normaal mogelijk kan functioneren. Een hele opgave. Natuurlijk kunnen we in het ergste geval wel een beroep doen op een of ander fonds, dat onze moeilijkheden kan verlichten, maar dat is na tuurlijk niet een van de plezierigste oplossingen. Zo'n fonds wil u dan wel helpen, maar wil natuur lijk eerst kennis nemen van de financiële toestand van het gezin om te weten hoe en in welke mate de hulp verstrekt moet worden. En wel omdat het bestuur van zo'n fonds ook weer de verantwoor ding draagt voor de gelden, welke een gemeenschap bij elkaar spaart en waarvan het niet de bedoeling is, dat het wordt uitgegeven aan kleine of te voor komen onkosten, die een gezin zelf wel kan dragen. Dan wordt daardoor de kas uitgeput en zou men niet daar kunnen helpen, waar daadwerkelijke hulp geboden is. Gezonder is, dat men, wanneer dat mo gelijk is, zichzelf helpt. U kunt bij een kleine on voorzichtigheid reeds aansprakelijk worden ge steld voor bedragen, die u onmogelijk uit de ge- zinskas kan putten. B ij voorbeeld: door één ondoordachte stap op de rijbaan van de weg kunt u er de oorzaak van zijn, dat enkele auto's op elkaar botsen en dat daardoor enorme materiële schade en letsel aan anderen 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 17