Als snaren zo gespannen staan de trossen Het stalen hart beneden mij klopt fel De reus der zeeën kan zich niet verlossen Ik breng hem naar de plaats van zijn herstel. Bezoek Ondernemingsraad aan Gieterij Op vrijdag 15 mei j.l. bracht de Ondernemingsraad een bezoek aan onze gieterij. Het was een goede gedachte eens te gaan kennismaken met de werk zaamheden van een deel van ons bedrijf, dat voor de meesten van ons nog vrijwel onbekend was. Na de bijzonder hartelijke ontvangst hoorden we allereerst iets over de verschillende gietmogelijk- heden en wat daar zoal mee te maken had. Daarna maakten we een rondgang door de modelmakerij en gieterij, waarbij het velen opviel, hoe ingewik keld o.a. het maken van goede gietkernen wel is, wat daar allemaal voor komt kijken en wat er ge daan moet worden om materiaal af te leveren van de hoogst mogelijke kwaliteit. Daarna werd de Ondernemingsraad op zeer deskundige wijze inge licht hoe men door middel van tal van commissies erin slaagt om de uitval te beperken en de kwali teit van het product op te voeren. Van iedere com missie vertelde een van de leden, hoe deze was samengesteld en wat de werkzaamheden waren, zo als b.v. de kwaliteitscommissie. Hierin hebben de baas en mensen uit de werkplaats zitting en zij bespreken met elkaar hoe men eventueel de kwa liteit kan opvoeren. Zo is er ook een beoordelingscommissie, die beoor deelt of een gietstuk goed is en indien dit niet het geval is, onderzoekt wat de oorzaak ervan is en hoe dit in de toekomst kan worden vermeden. Ook was het voor de Ondernemingsraad interes sant om te horen dat er dan ook besproken en be paald wordt door de commissie, welk extra percen tage er zal worden betaald bij het afleveren van een reeks goede en minder goede gietstukken. Een en ander wordt dan op tabellen bijgehouden, zodat men steeds kan zien welke vorderingen men maakt. Het is wel zeer opmerkelijk, dat in de gieterij vrij wel alle problemen die er op allerlei gebied zijn door een of andere commissie worden besproken. Het was dan ook één van de vragen van de Onder nemingsraad of er dan ook nog wel werd gegoten. Dit bleek inderdaad het geval te zijn en de bedrijfs leiding gaf te kennen, dat zij alle problemen toch niet alleen kan oplossen en dat zij dus gaarne gebruik maakt van deze commissies om al deze za ken te bespreken, daar dit normaal toch moet ge beuren. Het grote voordeel van een en ander is, dat vele mensen uit het bedrijf (de gieterij) zich volledig ingeschakeld voelen bij het gehele fabricageproces met alles wat er om heen speelt. Bij heel de werking van de genoemde commissies en de groepscommissie, de tariefcommissie, de werkveiligheidscommissie, de commissie opleiding leerlingen enz. blijken zo velen betrokken te zijn, dat deze echt wel het gevoel moeten hebben van erbij te behoren. Dat dit de goede samenwerking bevordert en de productie ten goede komt, behoeft geen betoog. Wij willen gaarne alle functionarissen van de gie terij hartelijk dankzeggen voor de uiteenzettingen, waardoor zij erin geslaagd zijn de O.R. een indruk te geven dat een goede communicatie van bijzon der veel belang is voor een goede samenwerking en een goede productie. Namens de Ondernemingsraad B. Blommers. SLEEPBOOTKAPITEIN G. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 21