PERSONALIA IN MEMORIAM Tentoonstelling AY-AY worden afgebrand. Vermoed wordt, dat hierbij een vonk op de kleding van een van hen is gevallen, zodat deze in brand geraakte. Ook de kleding van de twee anderen, die te hulp sprongen, stonden in een oogwenk in lichte laaie. Het gebruik van zuurstof om de ruimte waarin zij werkten te ventileren, was fataal geworden. Dit bericht in de krant was aanleiding tot een ge sprek met een aantal van onze Branders. Op de vraag, of in ons bedrijf zuurstof wordt gebruikt om te ventileren, kleding schoon te blazen enz., werd bevestigend geantwoord. Er zijn nog steeds mensen die dit doen. Voor die mensen en voor een ieder die met zuurstof te maken heeft, geldt deze waarschuwing. De Arbeidsinspectie schreef er het volgende over: „Vrij uit de cilinder stromende zuurstof zet zich af op de omgeving, óók op kleding als er mensen in de buurt zijn. In de normale werkkleding vult de zuurstof de minuscuul kleine openingetjes in het textiel op, totdat deze verzadigd is. Op zichzelf is dit ongevaarlijk, maar de geringste vonk kan de kleding als een fakkel laten branden. Het vuur wordt namelijk gevoed door de enorme voorraad zuurstof, die in de stof is opgehoopt. De zuurstof bevordert dus de verbranding op intensieve wijze, hoewel ze zelf niet kan branden." Het gebruik van zuurstof voor snijbranders en der gelijke levert, bij het normale gebruik, allerminst gevaar op. Overal ter wereld, op talloze werven en in fabrieken, wordt van de in de cilinders ge perste zuurstof een ruim gebruik gemaakt. Maar het is een zaak van acuut levensgevaar, als men die zuurstof gebruikt om de ruimte waarin men werkt te ventileren, als men de zuurstof-„straal" op zijn lichaam of onder de kleren richt om af te koelen. Moge deze waarschuwing er toe bijdragen, dat op ons bedrijf de zuurstof wordt gebruikt, enkel en alleen voor de normale werkzaamheden A. P. Aangesteld tot onderbaas per 1-7-1964: J. W. Hajee Mach. Fabr. I afd. Rep. mech. In verband met het tigde leeftijd is op verleend aan: J. C. Hoecks A. W. de Bliek D. C. v.d. Berg M. v. Atten L. v. Veelen M. Lankers E. Briegoos A. E. Hazenbroek W. G. Immerzeel L. van Middelkoop J. O verheul bereiken van de pensioengerech- onderstaande data eervol ontslag sjouwer kraandrijver ass. kleedlokalen koker-bakker ijzerwerker schilder onderbaas Verhalers chef Magazijndienst bankwerker baas Electriciëns mag.knecht/ijzer sort. 12-6-1964 22-6-1964 10-7-1964 15-7-1964 17-7-1964 24-7-1964 31-7-1964 31-7-1964 31-7-1964 31-7-1964 7-8-1964 5-6-1964 G. Koelewijn 80 jaar bankwerker oud-werknemer, ca. 24 dienstjaren. 10-6-1964 A. P. v. Scheindelen 61 jaar plaatwerker, ca. 17 dienstjaren. Voordat een langdurig ziekbed hem verhin derde zijn werkzaamheden te verrichten was de heer Van Scheindelen in de afdeling Plaat werkerij een zeer gewaardeerde medewerker. Gezien als hij was, bij collega's en superieu ren, zullen wij hem missen. 18-6-1964 D. Koorneef 84 jaar sjouwer-metselaar oud-werkn., ca. 26 dienstjaren. 19-6-1964 A. den Boer 69 jaar bankwerker oud-werknemer, ca. 24 dienstjaren. 21-6-1964 P. J. v. Harlingen 73 jaar scheepsbeschieter oud-werkn., ca. 21 dienstjaren. 5-7-1964 G. F. Luthart 56 jaar koker, ca. 13 dienstjaren. Gedurende de jaren dat de heer Luthart bij de afdeling Kokers-Reparatie werkzaam was heeft hij zich doen kennen als een goed vak man, die zeer gezien was bij collega's en bazen. Deze toegewijde medewerker zullen wij node missen. 5-7-1964 J. B. van Rij 59 jaar gereedschapuitgever, ca. 36 dienstjaren. De heer Van Rij was in de machinefabriek een gewaardeerde kracht, die zijn werkzaam heden punctueel en tot ieders tevredenheid verrichtte. Wij verliezen in hem een goed medewerker. Met leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. Gaarne vestigen wij de aandacht op deze tentoonstel ling, die van 17 juli tot 16 augustus 1964 in Hoek van Holland wordt gehouden. Het is de moeite waard een bezoek aan Ay-Ay te brengen. De geschiedenis van de Waterweg en van Hoek van Holland, het toekomstbeeld van de Europoort en de Maasvlakte en zovele andere met de Waterweg ver band houdende belangen komen er tot uiting. Met diverse andere bedrijven neemt ook onze onder neming in een gezamenlijke stand deel. 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 24