KANTOORBEDIENDE (vrl.) WILLY WILTON-FONDS De ..Paris" in dok 4 in verband met reparatiewerkzaamheden aan de bodem (1929) dit een bijzondere gebeurtenis was. Met vereende krachten werd de reparatie ter hand genomen. Acht huidplaten, zes spanten en een huidstringer moesten worden vervangen en twee hutten ter plaatse worden uitgebroken en weer ingebouwd. De omvang van de schade was niet bijzonder groot, doch het werk was moeilijk toe gankelijk en lastig. In twee ploegen, van zes uur 's ochtends tot zes uur 's avonds en weer tot zes uur de volgende morgen werd met veel inspanning en grote toewijding ge werkt. Twee en een halve dag eerder dan werd ver wacht kon het schip het dok verlaten en naar Le Havre terugkeren. Gedurende de nacht van 27 op 28 augustus lag de „Paris" weer aan de kade te Le Havre. Er was ruimschoots gelegenheid het passagiersschip gereed te maken voor het vertrek naar New York op 1 september d.a.v. De rederij gaf in een tweetal brieven uiting aan haar tevredenheid over de snelheid waarmee de reparatie was uitgevoerd. Niet alleen had de werf het schip binnen de gestelde tijd opgeleverd, doch tevens had het bedrijf een premie van twee dagen verdiend. Drie jaar later zocht de „Paris" de werf van Wilton weer op. Op 8 april 1929 was het passagiersschip bij het binnenlopen van New York in dichte mist ge strand op de modderbanken; op de volgende reis liep het weer - in dichte mist - op de rotsen aan de Engelse kust. De betrekkelijk geringe schade, name lijk het vernieuwen van de tweede kielplaat van vo ren en het rechten van aangrenzende platen en bo demspanten, werd weer bij Wilton gerepareerd. Men zal zich afvragen wat er met de „Paris" na deze twee kennismakingen verder is gebeurd. In augustus 1929, dus kort na de reparatiebeurt te Schiedam, werd te Le Havre een deel van de passagiersinrichting van de „Paris" door brand verwoest. Het duurde vijf maanden voor het schip weer hersteld was. Tot aan de tweede wereldoorlog deed het vervolgens dienst op de Atlantische route. Op 19 april 1939 brak opnieuw brand uit op het schip en de volgende dag kapseisde de „Paris" in de haven van Le Havre. Tot na de oorlog bleef het wrak liggen en het veroorzaakte aanzienlijke schade aan de voormalige Duitse „Europa", die naar Le Havre was gebracht om te worden omgebouwd tot „Liberté". De „Europa" brak gedurende een storm namelijk los, liep op het wrak van de „Paris" en zonk rechtstan dig in de haven. De „Paris" werd in de jaren na de oorlog gesloopt. Haar naam leeft echter voort en die is bij ons bedrijf nauw verbonden met de geschiedenis van dok 4. A. v. D. Onder onze personeelsleden worden gegadigden gezocht voor de functie van voor de Technisch Wetenschappelijke Afdeling. Middelbare schoolopleiding vereist. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Personeelsadministratie. Ontvangsten: f 48,30 Rotterdam 30,03 Fijenoord 1019,50 Schiedam 1097,83 totaal (opbrengst verkoop klein materiaal) Uitgaven In de maand augustus werd aan 34 leden van ons personeel in totaal 1321,37 uitgekeerd. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 14