VERENIGING AFDELING SCHAKEN Op 7 september j.l. is de nieuwe competitie van de schaakclub gestart. Om deze aantrekkelijker te maken voor sterkere spelers, spelen schaakclub W.F. en schaakclub Schiedam een gezamenlijke winterwedstrijd. Momenteel zijn er 3 groepen van 17 spelers ge vormd; nieuwe leden kunnen echter nog ingedeeld worden. Speelavond in het clubgebouw des maandags om 20 uur. Het Bestuur. AFDELING ZWEMMEN Het bestuur van de afdeling Zwemmen vestigt er nogmaals de aandacht op, dat kinderen, die oefe nen voor het 2e diploma (geoefend zwemmen), dit alleen kunnen doen op het le dinsdagavondclubuur van 17.30 uur tot 18.15 uur. De kinderen, die voor het 3e diploma oefenen, alleen op het 2e dinsdagavondclubuur van 18.15 uur tot 19.00 uur. Het trainen voor de verdere diploma's wordt met ingang van oktober 1964 naar het maandagavond- clubuur van 17.30 uur tot 18.15 uur verschoven. Tevens deelt het bestuur mede, dat geen kinderen voor het nemen van zwemlessen op donderdag avond en zaterdagmiddag meer kunnen worden aangenomen, daar deze volledig zijn bezet. Wel kan men kinderen reeds thans laten inschrijven en men krijgt dan, indien daartoe de mogelijkheid weer bestaat, bericht op welke datum en welk uur de zwemlessen kunnen worden aangevangen. HARMONIE W.F. Op zaterdag, 29 augustus j.l., heeft de Harmonie haar jaarlijkse reis gemaakt, dit jaar met als hoofd doel de Johanna Stichting te Arnhem. Omstreeks 8 uur vertrok men en het eerste gedeelte van de tocht ging door het mooie gedeelte van Utrecht naar de Westerbouwing, waar de koffie werd gebruikt. Hierna reden we verder door een afwisselend land schap tot aan Holten. Na de koffiemaaltijd kwamen we via Apeldoorn om half vier in de Johanna Stich ting aan. Deze Stichting stelt zich tot doel om door medi sche behandeling, opvoeding, onderwijs, maat schappelijk werk en vakonderricht te trachten het minder valide kind te brengen tot het maximum van zijn lichamelijke, geestelijke en sociale moge lijkheden. In het openluchttheater van de Stichting zaten deze kinderen al op ons te wachten. Nadat de Harmonie zich had opgesteld gaf ze voor de kinderen een concert. Tijdens de muziek werden laatstgenoemde op een door onze leden bijeen gebrachte tractatie onthaald. Het was ontroerend te zien hoe deze werd ontvan gen, en het viel ons, valide mensen, moeilijk om on der deze omstandigheden onze ontroering meester te blijven. Na afloop van het concert werden de kinderen door de echtgenoten van onze leden naar de paviljoens teruggebracht. Hierna heeft de Harmonie nog een mars over het terrein gemaakt, waarmede dit optreden eindigde. De directrice dankte de leden van ons Corps voor het optreden, en hoopte, dat dit nogmaals herhaald zou worden. Onze Ere-voorzitter, de heer ir B. Wilton, die met zijn echtgenote bij het concert aanwezig was, be antwoordde de hartelijke toespraak van de direc trice en sprak de hoop uit dat de „Harmonie- Wilton-Fijenoord" nogmaals in de gelegenheid zou worden gesteld om in deze stichting te musiceren. Na een hartelijk afscheid van de Johanna-Stichting, met de gedachte deze kinderen een prettige dag te hebben bezorgd, werd het laatste deel van de tocht aanvaard. Het Bestuur. Enige tijd geleden hebben wij onder het hoofd „Plezier na het werk" enkele artikelen geplaatst over het observeren en kweken van vogels. Uit de reacties is ons gebleken, dat vele le zers deze artikelen met belangstelling hebben gevolgd en het prettig zouden vinden indien regelmatig het een en ander over het leven in de natuur zou kunnen worden gepubli ceerd. De redactie zou naar aanleiding hiervan kun nen zorgen voor enkele artikelen van een deskundige, doch zij meent, dat hiermede niet aan het doel van de rubriek wordt beant woord; zij zou liever zien, dat nog meer leden van het personeel een bijdrage zouden leve ren en doet daarom een beroep op de lezers om anderen iets te laten weten van de door hen beoefende hobbies. De Redactie. PERSONALIA In verband met het tigde leeftijd is op verleend aan: A. G. Schildt F. D. Visser J. de Labye G. L. Winkelman C. Hartman A. H. de Korver J. J. Versteeg J. M. Buurman S. M. Molijn C. v. d. Heul bereiken van de pensioengerech- onderstaande data eervol ontslag bankwerker bankwerker bev. beambte schilder bankwerker zuurst, distributie smeedpers bouwbedrijf boorder bankwerker 9-1964 9-1964 9-1964 9-1964 9-1964 9-1964 9-1964 2-10-1964 2-10-1964 9-10-1964 8- 11- 18- 18- 25- 25- 25- 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 24