JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA Het is voor ir B. Wilton geen eenvoudige taak om de jubilarissen van de maand toe te spreken want het zijn er 22, voorwaar een behoorlijk aantal. Het hartelijk welkom geldt dan ook voor vele aanwe zigen. Spreker wijst op de lange „arbeidsweg", die door deze werknemers is afgelegd, waarbij ieder zijn eigen taak in het bedrijf heeft vervuld en waar door tenslotte iets groots tot stand is gekomen. dames aan te treffen en wel Mej. P. M. de Kaper van de afdeling Personeelsadministratie en Mevr. J. M. Lammers, die tien jaar geleden als de eerste „vrouwelijke" telefonist haar intrede deed in het bedrijf. Dan spreekt de heer Wilton de heer S. Ritstier toe - controleur M.F. - voor wie het vandaag 40 jaar is geleden dat hij bij W.F. in dienst kwam. Hierna volgen de "25-jarigen", onder wie ook de Vroeger waren de mensen „alleenwerkers" en spre ker denkt hierbij b.v. aan de uitvinder Edison. Tegenwoordig is dat anders. Edison is de uitvin der van de gloeilamp, de grammofoon, enz. en heeft als zodanig een groots werk verricht. Tegen woordig bestaan er geen uitvinders meer, die zich op zo'n gespreid gebied bewegen. We werken nu samen als groepen van specialisten, die ook elkaar als groep weer verder helpen. Zo heeft bijv. de electronica (boekhoudmachines) het mogelijk ge maakt onze ingewikkelde loonopbouw thans vlot tot stand te brengen. Daarom is het zo belangrijk, dat we gezamenlijk verder werken aan hetgeen deze mensen vroeger zijn begonnen. Met het voorgaande wil spreker zeggen, dat al hetgeen ieder individueel heeft gedaan, heeft bij gedragen tot het grote geheel, waardoor het be drijf kon uitgroeien tot wat het nu is. Het is vooral daarom dat de heer Wilton de jubilarissen van daag eens heel speciaal wil bedanken. Het is plezierig onder de jubilarissen ook weer eens heer H. G. Brandt van de Gieterij, die door de Schiedammers wordt gezien als iemand van de „overzeese gebiedsdelen"! Tenslotte spreekt de heer Wilton ten tweede male de .heer Ritstier toe en wel om hem namens de Burgemeester van Rotterdam mededeling te doen van het feit, dat het H.M. de Koningin heeft be haagd hem de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toe te kennen. Het stemt tot voldoening deze onderscheiding aan een lid van de Familie Ritstier te mogen uitreiken, daar ook de vader en de grootvader bij het bedrijf hebben gewerkt. De heer Wilton hoopt, dat de jubilaris deze zo welverdiende onderscheiding nog vele jaren zal mogen dragen en overhandigt namens de directie de hierbij behorende draagmedaille. Na het gezellige kopje koffie bleef men nog enige tijd bijeen om „oude" en „nieuwe" koeien uit de sloot te halen. Y. D. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 8