J UBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA J UBILEA Een moeilijk karwei Het vieren van een jubileum vindt iedereen vrij gewoon en wij staan er zelden bij stil, dat iedere maand weer zo'n twintig - dertig werknemers het feit herdenken, dat zij een bepaald aantal jaren bij ons bedrijf werken. De aandacht werd hierop gevestigd, omdat op 25 september slechts 7 jubilarissen met hun familie in de kantine aanwezig waren. Hieronder bevonden zich echter vier „zware jongens", d.w.z. vier werk nemers met een 40-jarig dienstverband. Ir A. Meijer liet zich door deze feiten niet van de wijs brengen; integendeel, hij maakte er een gezel lig „onderonsje" van. Dit laatste kon hem er echter niet van weerhouden om even ernstig stil te staan bij het feit van de „veertig-jarigen". Zij kwamen in dienst vlak na de eerste wereldoorlog, hetgeen een goede tijd was, doch die weldra gevolgd zou worden door de crisis van de dertiger jaren. Hierna kwam weer een kleine opleving, die teniet werd gedaan door de vijf oorlogsjaren vol ellende en moeilijkheden. Ze kregen echter ook de gelegenheid om de dynamische opbouw en ontwikkeling van na de tweede wereldoorlog mee te maken. Een ontwik keling waarvan het einde nog niet in zicht is. De jubilarissen hebben ondanks al deze „ups en downs" hun taak verricht, daarbij trouw bijge staan - op de achtergrond - door hun echtgenoten. De heer Meijer spreekt dan ook namens de directie de dank uit voor al hetgeen in die afgelopen periode door de jubilarissen is gedaan. Mej. M. den Braven wordt als eerste persoonlijk toegesproken, waarna de heren J. den Bouw, J. W. Kraaijeveld, W. Kremer en A. de Roode aan de beurt komen en tenslotte de heren P. T. T. Vuijk en A. van Wieringen, die hun zilveren jubileum vieren. Al met al was het een korte, maar sfeervolle bij eenkomst. Y. D. Di heerVan der Vorm complimenteert de heer Kremer 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 10