„Baas boven Baas" De heer Lingsma aan hel woord We kennen in ons bedrijf verscheidene goede tra dities. Eén daarvan is de opstelwedstrijd voor de bazen, die jaarlijks wordt uitgeschreven door de redactie van het maandblad „Baas boven Baas". Hieraan is door W.F. ook een interne wedstrijd verbonden. Op donderdag 24 september - bijna aan de voor avond van het uitstapje, dat de leden van onze Bazenvereniging aan het einde van de zomer met hun dames maken - werden door ir A. Meijer de prijzen voor de interne opstelwedstrijd 1964 uit gereikt. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer A. van Berkel, merkt de heer Meijer op, zich wat vreemd te voelen, omdat de heer Wilton deze uit reiking altijd verricht. Niettemin vindt spreker het plezierig „het bazenwerk" eens van een andere kant te bezien en acht hij deze contacten zeer belangrijk. Er wordt veel over „de bazen" gesproken, omdat zij van de leidinggevende groep diegenen zijn, die het werk direct aan de mensen doorgeven. Evenals de directie staan ook zij aan velerlei kritiek bloot en vaak fungeren zij als stootblok. De heer Meijer vergelijkt dan de baas van vroeger, die alles kon en alles wist, met de baas van nu, die door de automatisering en de verandering in de organisatie zijn positie enigszins heeft zien af zwakken en soms zelfs helemaal niet meer weet, waaraan hij zich heeft te houden. En hiermede raakt de heer Meijer het kernpunt van het onder werp, n.l. het wederzijds vertrouwen naar boven en naar beneden. Naar boven voor wat betreft de gegeven voorschriften en naar beneden: de omgang met de mensen. Het is daarom zeer belangrijk, dat de baas op de hoogte blijft van alles wat er ge beurt in en om het bedrijf. De keuze van het onderwerp „De verhouding van de baas tot zijn chef" was moeilijk. Nietemin heb ben 9 bazen de pen ter hand genomen om hier over hun mening op papier te zetten. In het alge meen bewijzen de opstellen, dat de stof goed is doordacht en komen er goede meningen en ge dachten naar voren. Dit is wel gebleken bij de landelijke beoordeling, waarbij W.F. een 4e en 5e prijs behaalde alsmede een eervolle vermelding. Er waren uit het gehele land 107 opstellen ontvangen; onze bazen haal den een gemiddelde van ruim 7. Door onze interne wedstrijdcommissie werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs: G. Don 2e prijs: P. J. Leeuwestein 3e prijs: C. van Dalen 4e prijs: A. J. Rademakers 5e prijs: L. Hofman De heer Meijer complimenteert de prijswinnaars met het behaalde succes en overhandigt hun de veroverde prijs. De heer Sibbes, redacteur van „Baas boven Baas", wijst er nog eens op, dat weinig jonge bazen hier aan meedoen en hij vraagt zich af, wat er bij deze jonge mensen leeft. Misschien dat deze prijsuitrei king een stimulans kan zijn voor de jonge garde ook eens in de pen te klimmen. 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 11