FUSIE Wilton-Fijenoord/Bromwerk Op 16 oktober j.l. hebben wij via een bekend making mededeling gedaan van de plannen om tot een nauwe samenwerking te komen met de N.V. Bronswerk. Wij geven u thans een korte samenvatting hiervan en aansluitend alvast iets over de op bouw en werkzaamheden van dit bedrijf, op dat u zich enigszins een indruk kunt vormen. Het is u bekend, dat bij onze onderneming het zwaartepunt steeds heeft gelegen bij de scheepsreparatie en nieuwbouw. De machine fabrieken - onmisbaar voor een grote werf - hebben daarnaast reeds vele jaren ook een eigen productieprogramma ontwikkeld op het gebied van gelaste constructies, appara ten en complete fabrieken en streven bewust naar verdere versnelde diversificatie van dit programma. De Bronswerkgroep beweegt zich met een groot gedeelte van haar tegenwoordige acti viteiten eveneens op dit gebied, waardoor kennis en ervaring beschikbaar zijn, terwijl onze onderneming over een groot technisch apparaat beschikt. Reeds uit dien hoofde is een samengaan zinvol, omdat dit moet kun nen leiden tot een snellere ontplooiing van mogelijkheden. Daarnaast is een bundeling van kennis, ervaring en relatiekringen als mede samenwerking op export- en research- gebied in beider belang. De nauwe samenwerking als bovenvermeld zal worden gevonden in een fusie van beide ondernemingen. Om financieel-technische re denen zal deze fusie geëffectueerd worden door een bod van Wilton-Fijenoord aan de houders van aandelen en converteerbare obli gaties Bronswerk tot omwisseling van hun stukken in gewone aandelen en converteer bare obligaties Wilton-Fijenoord. Bij gestand doen van het aanbod zal Wilton- Fijenoord haar naam wijzigen en zal zij op richten twee werkmaatschappijen, t.w. Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. en Machinefabrieken Wilton-Fijenoord N.V. De N.V. Bronswerk zal dan de derde werk maatschappij zijn, die zeer nauw zal sa menwerken met Machinefabrieken Wilton- Fijenoord N.V. Het concernbestuur zal bestaan uit de huidi ge directies van Wilton-Fijenoord en Brons werk. DE DIRECTIE

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 3