DE BEDRIJFSSCHOOL VIERDE FEEST: 116 diploma's uitgereikt „Het lijkt wel, alsof het veertigjarig jubileum van onze Bedrijfsschool, dat in het afgelopen cursus jaar zo gezellig en geslaagd werd gevierd, inspirerend heeft gewerkt, zowel op de leraren als op de leerlingen, want wij mogen terugzien op een bijzonder goed jaar, met name ten aanzien van de studieresultaten." Aldus sprak de Chef van de Bedrijfsschool, de heer W. G. E. Valk, in zijn openingswoord ter gelegenheid van de officiële diploma-uitreiking op vrijdag 9 oktober jl. in de kantine van ons Hoofdkantoor. En alleen reeds het aantal uitgereikte diploma's, niet minder dan 116 stuks, vormde het bewijs van zijn woorden. Want dit mag toch wel een klinkend resultaat van het afgelopen stu diejaar worden genoemd! Eivol. Het was die avond eivol in de kantine, want ook de belangstelling van de ouders der gediplomeer den, van de leraren met hun vrouwen, van direc teuren van Lagere Technische Scholen en hoofden van Voortgezet Lager Onderwijs-scholen, van con sulenten van Bemetel (BEdrijfsopleiding METaal- en ELectrotechnische industrie) en toezichthouders op de examens, van - vooral niet te vergeten - be drijfsleiders en bazen uit ons eigen bedrijf, was bijzonder groot. Na de opening en het welkom tot alle aanwezigen van de heer Valk, was het woord aan de heer ir B. Wilton, die zijn vreugde erover uitsprak, bij een gelegenheid als deze, waarvoor zoveel be langstelling bleek te bestaan, aanwezig te kunnen zijn en iets te mogen zeggen. Hij feliciteerde de geslaagden en wenste ook hun ouders geluk. Na op geestige wijze enige herinneringen uit zijn eigen schooltijd te hebben opgehaald, wees de heer Wilton de afgestudeerden erop, dat de mens - „het is soms zuur" op de wereld is om te werken, maar ook om de maatschappij leefbaar te houden. Dit laatste achtte hij met name de taak van de jon geren, aan wie hij dan ook de wens meegaf: „Pro beer in je omgeving dezelfde teamspirit te behou den, die je op de school had. Want naast de nodige vakkennis is van even groot belang, ook aandacht te besteden aan samenwerking en collegialiteit." Prijzen. Het verheugde de heer Wilton, dat hij op avonden als deze niet alleen iets mag zeggen, maar ook iets mag doén. Dat „doen" betrof de uitreiking van een prijs voor het beste A- en het beste B-examen van het jaar. Ditmaal waren er bij elk examen zelfs twee „besten", ieder met een gelijk aantal behaalde punten, nl. Ton Sala en Rinus de Ronde voor het A-examen en Hans Clarijs en Melis Los voor het B- examen. Zij ontvingen voor hun prestaties van hem ieder een boek: „Omnibus", van Godfried Bomans. Diploma's. Vervolgens reikte de heer Valk, na een korte inleiding over de betekenis van het behaalde diploma, aan elk der geslaagden, met voor ieder van hen een pakkend persoonlijk woord, een en velop uit, waarin, behalve het diploma, ook een door de heer Wilton getekende brief zat, met de mededeling, dat er voor elke geslaagde een spaar bankboekje met een eerste inleg van 100,be schikbaar wordt gesteld. Tot het 21e jaar van de betrokkene komt daar elk jaar 10,bij; daarna 25,per jaar, tot een eventueel huwelijk, óf tot het 25e levensjaar van de eigenaar van het boekje. Tenslotte sprak de heer Valk nog een speciaal woord tot de ouders en eveneens tot de leraren van de school, om te besluiten met woorden van dank tot de bedrijfsleiders en de bazen. Ondernemingsraad feliciteert. Namens de Onder nemingsraad feliciteerde de secretaris, de heer B. Blommers, de gediplomeerden met het door hen behaalde succes, evenals hun ouders. Ook de lei ding van de bedrijfsschool en de leraren werden door hem gecomplimenteerd. Op de hem eigen wijze hield hij vervolgens een „sermoen" tot de nieuwe collega's, over wat hun in de toekomst te wachten staat: „Nu je in de werkplaats komt, zullen bepaalde dingen je tegenvallen, 'k Hoop, dat je daarbij dezelfde sportiviteit zult weten óp te bren gen als je in de school werd geleerd." Na er nog op gewezen te hebben, dat de weg naar écht vakmanschap een geleidelijke weg is en niet 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 6