Nieuws uit de ondernemingsraad Op 23 september 1964 kwam de Ondernemings raad bijeen voor de driemaandelijkse vergadering. Het was de eerste vergadering na de vakanties, zo dat men uitgerust de komende zaken en problemen onder ogen kon zien. Aan de orde kwamen o.m. de volgende punten: Overwerkvergunning De verlenging van de overwerkvergunning Repara tie voor het 4e kwartaal werd door de raad goed gekeurd. Onderaannemers Over dit onderwerp is al veel te doen geweest en één van de leden heeft één en ander nog eens op papier gezet. Het is en blijft een moeilijk punt en zowel de Directie als de O.R. trachten hiervoor een oplossing te vinden. Koffie Hieromtrent deelt de voorzitter mede, dat in ons bedrijf een Civiele Dienst is opgericht, waardoor de gehele verstrekking van koffie en warme maal tijden centraal zal worden geregeld. Diversen De in de vorige vergadering gestelde vragen inzake ventilatie M.F., toiletten bij dok 1 en 2, was- en kleedlokalen bij dok 6 en 7, branden op helling 5, etc. worden voor zover mogelijk door de voorzit ter beantwoord en gedeeltelijk verwezen naar de groepscommissies. O. R. Rapport Inzake het rapport, dat de O.R. vorig jaar aan de Directie heeft aangeboden, doet de voorzitter de volgende mededelingen: Oudedagsvoorziening De Directie beraadt zich momenteel over een rege ling, die aansluit bij de bestaande onderstandrege ling en waarin speciale aandacht wordt besteed aan de weduwen. Zeer binnenkort zijn hierover nadere mededelingen te verwachten. Huisvesting Aangelegenheden verband houdende met huisves ting zijn thans centraal ondergebracht bij de Afd. Maatschappelijke Zorg. Ook kwesties de diverse fondsen betreffende worden op deze afdeling be handeld, zodat hierdoor een betere coördinatie is verkregen, die zeer goede resultaten afwerpt. Studiefonds Door de werkwijze van dit fonds te herzien en de suggesties van het rapport op te volgen, is de ef ficiency verhoogd en wordt het doel van dit fonds op een bredere basis geëffectueerd. Voorts kwamen nog aan de orde „Kadertraining", „Tarieven", „Binding jongeren tijdens militaire dienst", „Doorbetaling doktersverlet en tandarts bezoek", „Reisgeldvergoeding", en „Introductie". Regeling Minder-validen Per 1 oktober a.s. zal een regeling minder-validen in werking treden, die inmiddels met de destijds ingestelde Commissie Loonsystematiek O.R. werd besproken. De voorzitter stelt nadrukkelijk, dat de dokter hierbij zeer belangrijk is, want hij maakt uit of de man medisch gezien valide of minder-valide is. Machinefabriek De voorzitter deelt mede, dat in de M.F. een werk plaats wordt ingericht voor het verwerken van roestvrij staal. Nadat de voorzitter nog mededeling heeft gedaan van de opening van ons nieuwe kantoor in Londen en de verkregen opdrachten van de laatste tijd, komt men aan de Rondvraag. Verschillende vragen worden gesteld en voor zover mogelijk beantwoord, waarna de voorzitter de ver gadering sluit. Met ingang van 1 oktober 1964 werden de Nieuw- bouw-afdelingen 20 - Tuigers, Zeilmakers (baas L. Bloot) 23 - Metselaars (baas P. van Gelderen), ingedeeld bij de Hoofdafdeling Reparatie. Afdeling 20, Tuigers, Zeilmakers, werd organisatorisch geplaatst onder de heer K. Gomes, Bedrijfsleider Scheepsbouw Reparatie. Afdeling 23, Metselaars, onder de heer J. H. Blok, Bedrijfsleider Werktuigbouw Reparatie. Met ingang van 7 oktober 1964 is op "fifty/fifty"- basis opgericht door Bechtel International Corporation te San Francisco en Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam: AARDGAS SERVICE N.V. De nieuwe onderneming zal zich vooral bezighou den niet projecten op het gebied van aardgas. Tot directeuren zijn benoemd: Thos. H. Jenkins, Ir C. Boerman. Aardgas Service N.V. zal aanvankelijk gehuisvest zijn in het kantoorgebouw van de Bedrijfsdienst. De Directie. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 9