IDEEENBUS Hieronder volgt een overzicht van 7 ideeën. Het is prettig te mogen constateren dat er enkele ideeën bij zijn ivaar werkelijk ival in zit en die getuigen van interesse en meedenken. 1 premie van 150,3 premies van 40, 1 premie van 30,2 geen premie. Idee 770 Ingediend door B. B. Hijsplaten ten behoeve van de sectiebouw in de las- loods. De hijsplaten voldoen in de praktijk goed. Premie 40, Idee 785 Ingediend door J. H. Kraantjes bij de vlakplaat in de Machinefabriek. Het idee is niet voor uitvoering in aanmerking ge komen. Om ongevallen te voorkomen is het contra gewicht opnieuw berekend en verzwaard. Geen premie. Idee 787 Ingediend door P. de R. De door inzender voorgestelde veiligheidspal voor ophijshaak van kranen, voldoet goed. Enigszins gewijzigd worden alle ophijskranen hier mede voorzien. Premie 40, Idee 818 Ingediend door S. A. v. d. W. Inzender stelt voor het op- en afdraaien van moe ren bij het pasmaken van schroef en as machinaal te doen. Dit blijkt in de praktijk goed te voldoen. Premie 150, Idee 820 Ingediend door J. J. H. Het voorgestelde idee, inzake hol- en boldraaige- reedschap, blijkt beter te voldoen dan het reeds bestaande G.W. gereedschap. De heer ir B. Wilton ontving dezer dagen van de heer Uriel Baratz, die thans werkzaam is bij de Israël Ship Repairs Co. (1964) Ltd. te Haifa en die in 1959 gedurende enkele maanden praktisch bij ons heeft gewerkt een aardige brief. De inhoud hiervan luidt na vertaling ongeveer als volgt: Ik lees met belangstelling in de couranten, dat het Israëlische s.s. Shalom" aan uw werf is gearriveerd voor het ondergaan van wijzigingen en verbeteringen. Persoonlijk ken ik uw werf en herinner me met groot genoegen de acht weken, die ik er doorbracht. Het was in 1959 toen ik onder auspiciën van de I.A.E.S.T.E. (een studentenorganisatie) als buitenlands student in Schiedam aankwam. Ik heb daar veel ervaring en kennis opgedaanmede dank zij de vriendelijke hulp en gastvrijheid van uw heer G. M. Veldhoen, die mijn baas was. Ik maak van deze gelegenheid gebruik u de eerste- dagsenveloppe en een postzegel van het s.s. Shalom" te zenden. Met beste wensen en vriendelijke groeten. Nevenstaande foto's geven u een indruk van de en veloppe, waarin de brief was gevat en de bijlage. Gaarne maken wij gewag van deze buitengewoon vriendelijke geste van de heer Baratz. blijkt een eenvoudig en doelmatig stuk gereed schap te zijn, dat goedkoop te realiseren is. Premie 40, Idee 823 a/b Ingediend door C. B. a. Inzender stelt voor oud schroevenmateriaal om te smelten, voor het gieten van nieuwe schroefpun- ten, bij reparatie van bronzen scheepsschroeven. Scheepsschroeven die lang in zeewater gedraaid hebben, zijn vaak ontzinkt, en daardoor voor dit doel niet meer bruikbaar. Geen premie. b. Deur van M.F. I bij bokkensteiger. Inzender stelt voor deze deur te verhogen, omdat de afmetingen van deze deur bij tijd en wijle transportproblemen geeft. Overigens beperkt het probleem zich niet tot deze deur. Ook kwesties als kraancapaciteit, machinecapaciteit e.d. komen dan aan bod. Het idee geeft geen oplossing. Geen premie. Idee Ingediend door J. C. L. Inzender heeft een stukje gereedschap gemaakt en uitgeprobeerd o.a. bij het werk aan de Hot-Cell. Het idee is voor toepassing vatbaar en nuttig ge bleken. Premie f 30,—. A. P. 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 20