die echter meer op het gebied van het motiefver- zamelen ligt. In oktober werd ook een filmavond gehouden, die door de P.T.T. werd verzorgd. Jammer, dat slechts een kleine 30 leden de moeite hadden genomen deze avond te bezoeken. De anderen hebben beslist iets gemist. Helaas zal het bestuur zich nog weieens be denken om nog eens iets dergelijks te organiseren, daar het niet mogelijk is zulke avonden voor enke len (14 van het ledental) te verzorgen. Daarvoor zijn de prijzen te hoog. Het komende jaar zullen de ruilavonden gedurende het eerste halfjaar worden gehouden op donder dag, (dit in verband met de vele voetbalwedstrij den op de T.V.), doch in het tweede halfjaar blij ven ze gehandhaafd op woensdag. Wij hopen dat het aantal avonden dat zal moeten worden verzet tot een minimum beperkt zal blijven. Tot slot wensen wij de directie, het hoofdbestuur en onze leden prettige kerstdagen en een voor spoedig 1965 toe. Het Bestuur. JAARVERSLAG AFDELING SCHAKEN Helaas kan dit geen juichend verslag worden, wan neer we alleen maar letten op het feit dat ons le dental geen stijgende lijn vertoont. We zijn er echter van overtuigd, dat we in dit opzicht het zelfde beeld vertonen als veel andere verenigingen. Ondanks de verzwakking in ons ledental, is ons tiental er toch in geslaagd zich te handhaven in de Hoofdklasse van de N.R.S.B. De huishoudelijke competitie verliep moeizaam wegens het herhaaldelijk verstek laten gaan van sommige deelnemers. Zoals evenwel steeds het ge val is geweest, bleef er ook nu een getrouwe kern. Een ernstig verlies leden we door het feit dat onze voorzitter, de heer Hamerslag, wegens verandering van werkzaamheden niet meer aan ons verenigings leven deel kon nemen. Ook op deze plaats denken wij met dankbaarheid aan alles wat de heer Hamer slag gedurende vele jaren in het belang van onze Schaakclub heeft verricht. Met het voorzitterschap is thans tijdelijk belast de heer J. van Meeuwen (die ook als secretaris fun geert), doch eveneens wegens bijzondere omstan digheden weinig aanwezig kan zijn. We hopen dat ons ledental dusdanig zal toenemen, dat we ook voor deze moeilijkheden tot een oplossing kunnen komen. Een grote stap vooruit is de in dit jaar tot stand gekomen samenwerking tussen de schaakvereniging Schiedam en Wilton-Fijenoord, welke nu gezamen lijk de huishoudelijke competitie spelen; door het veel grotere aantal deelnemers, is deze competitie uiteraard ook veel aantrekkelijker geworden. Moge dit een stimulans zijn voor de schakers bij W.F. (en die zijn er nog velen) om zich spoedig bij ons aan te sluiten. Vrienden, laat één avond uw T.V. in de steek en beoefen het schone schaakspel; u zult er zeker geen spijt van hebben. In het januarinummer van het W.F.-Nieuws hopen we u een overzicht te geven van de stand in de huishoudelijke competitie. Wij wensen thans ons hoofdbestuur, waarmede we ook in 1964 een prettig contact hadden, alsmede alle zuster-verenigingen een voorspoedig 1965 toe, zowel in het verenigingsleven als ieder persoonlijk. Het Bestuur AFDELING TENNIS 1964 Het seizoen 1964 werd, na twee moeilijke leden vergaderingen, ingezet met een nieuw bestuur, dat er als volgt uitzag: P. H. v. d. Walle - voorzitter E. A. Zijlstra - penningmeester Y. H. C. Dodemont - secretaresse A. A. Toonen - lid B. J de Kruyff - lid Het bestuur besloot geen buitenleden toe te laten, maar te trachten de eigen werknemers van W.F. voor de Tennisclub te interesseren. Op 11 april werd het seizoen geopend; het leden tal bedroeg 52, hetgeen een behoorlijk resultaat genoemd kon worden. Daar het merendeel der leden de eerste aarzelende tennispassen ging zetten, werd de training met zorg ter hand genomen, waarvoor men de heer G. J. Boven uit Delft had aangetrokken. Ondanks de goede training was het spelpeil nog niet van dien aard, dat kon worden deelgenomen aan de competitie van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond, hetgeen voor de oudere leden wel een grote teleurstelling was. Wel werden enige vriendschappelijke wedstrijden gespeeld o.a. tegen Stokvis en „Hoogvliet". Het bestuur heeft getracht interne onderlinge wed strijden te organiseren over twee weekends, het geen jammer genoeg door te geringe belangstelling werd teruggebracht tot één zaterdag. De „kleintjes" durfden het nog niet goed aan. Terugkijkend was het geen onverdienstelijk sei zoen, alhoewel de club het enige tijd zonder voor zitter heeft moeten doen, daar deze lange tijd door ziekte afwezig was. Gaarne wensen wij onze leden en al onze vrienden een voorspoedig 1965. Namens het Bestuur: Y. D. JAAROVERZICHT AFDELING VOETBAL Wanneer wij u een jaaroverzicht geven van de ge beurtenissen in de afdeling Voetbal moeten wij al lereerst vaststellen dat bij het afsluiten van het jaar 1963, de afdeling Voetbal met haar 5 senior elftallen, 3 junior en 2 pupillen elftallen, er beslist niet slecht aan toe was, ook al speelde het le elftal niet zo best als wij verwacht hadden. Resultaten Het le elftal werd het slachtoffer van de dit jaar toegepaste versterkte degradatie, hetgeen betekende dat er twee verenigingen zouden terugkeren naar de 2e klas. Als u bedenkt dat W.F. met de vereni- 35

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 37