Zo maar enkele gedachten Hel is alsof de decembermaand ons meer tot naden ken stemt dan elke andere maand. Het is ook wel eens goed om terug te kijken naar de achter ons liggende periode, die zeker niet altijd even gemakkelijk is geweest. We hebben dit jaar goede medewerkers verloren, die plotseling uit hun gezin en hun werk werden wegge haald. Vooral voor de families zal het moeilijk zijn om bij het licht van de kaarsen en in de geur van het d enne groen troost te vinden voor de opengevallen plaats. Ik denk aan de langdurige zieken, die misschien zo graag weer hun plaats in onze gemeenschap zouden willen innemen, maar daar voorlopig nog geen uit zicht op hebben. Terugkijkend op het welvaartsjaar" 1964 kunnen we constateren, dat er weer veel auto's, scooters en brommers op de weg zijn bijgekomen; dat heel veel mensen hun vakantie in het buitenland hebben door gebracht; dat er - ondanks de kamerdebatten - tele visie is op kanaal 1 en 2. Dit laatste heeft mij aan het peinzen gezet.. Want zitten we 's avonds niet heerlijk lui weggezakt naar de wereldmisère te kijken, die door dat kleine raamp je aan onze ogen voorbijtrekt? Beseffen we eigenlijk wel wat een voorrecht het is om s-nachts niet wakker te worden van de honger, die zovelen buiten Europa kwelt? Dat geen rebellen onze huizen binnenstormen; dat we vrijuit kunnen spreken, zonder bang te zijn dat een ander ons aan brengt voor een verblijf in een concentratiekamp; dat. enfin, vult u zelf maar aan. En dan kom ik voor mezelf - en misschien ook voor anderen - aan een moeilijk punt. Want ga ik mezelf kritisch bekijken, dan kom ik tot de conclusie dat ik vaak ondankbaar ben. Ondankbaar b.v. omdat ik van heerlijk eten en snoep te dik word en dus aan de lijn moet doen; ondankbaar voor het feit, dat ik 's-mor- gens vroeg op moet staan om tijdig op kantoor te zijn. En zo zijn er zoveel dingen en we merken niet eens meer „bewust" dat we ondankbaar zijn. Maar juist nu de feestdagen voor de deur staan met hun stralende verlichting en prachtige geschenken, voel ik een grote dankbaarheid voor die alledaagse dingen, die we zo gewoon vinden en waarvan we menen er zonder meer recht op te hebben. En na zo'n televisiejournaal blijkt het een voorrecht te zijn eten, warmte en kleding te bezitten. Mag ik na deze kleine bespiegelingen u een Voor spoedig 1965 toewensen? Y. D. UIT DE ONDERNEMINGSRAAD In de op maandag, 7 december 1964 gehouden vergadering van de Ondernemingsraad zijn de vol gende punten aan de orde gekomen: Regeling werktijden in de Kerst- en Nieuwjaarsweek De regeling werd door de O.R. besproken en goed gekeurd en is inmiddels bekendgemaakt.. Vakantieregeling 1965 Ook met deze regeling ging de O.R. accoord. Reparatie-overwerkvergunning De O.R. ging accoord met de aanvraag voor ver lenging van de reparatie-overwerkvergunning voor het eerste kwartaal 1965. Beloning beambten De directie bestudeert momenteel de wenselijkheid om een wijziging te brengen in de samenstelling van het inkomen der beambten. Bovendien wordt nagegaan in hoeverre zich in de practijk moeilijk heden zouden kunnen voordoen indien ook de betalingstermijn wordt veranderd en wel in die 2in, dat instede van maandelijks, het salaris per periode van 4 weken zou worden uitbetaald. Zodra met betrekking tot deze kwestie een beslissing is ge nomen, zullen hierover nadere informaties bekend worden gemaakt. Onderstand In het vervolg zal men niet meer spreken van „onderstand" maar van „aanvullende uitkering". Eventuele wijzigingen in de berekening van deze „aanvullende uitkering" zullen t.z.t. worden be kendgemaakt. Busvervoer In verband met de moeilijkheden die zich in het bijzonder voordoen met betrekking tot het vervoer van het in Rotterdam-Zuid woonachtig W.F.-per soneel via de Maastunnel, is opnieuw de wenselijk heid naar voren gekomen om dit vervoer per boot vanaf W.F. naar Pernis te laten plaatsvinden en vanuit Pernis naar Rotterdam-Zuid per bus. De directie wil echter eerst nog afwachten of het in gebruikneming van de Van Brienenoordbrug een ze kere ontlasting van het verkeer door de Maastunnel ten gevolge zal hebben. Licentie B. W. De voorzitter deelt de raad mede, dat Wilton- Fijenoord de licentie heeft verkregen voor het ver vaardigen van „Burmeister en Wain" (Kopenhagen) dieselmotoren. Rondvraag Bij de rondvraag werden nog verscheidene vragen gesteld o.a. inzake een ponton voor de sleepboten aan de Kop van de Haven; betaling voor uurloners op donderdag in plaats van op vrijdag; de winst deling in de komende jaren; overkapping van op- stapwagens en regeling doktersverlet. De voorzitter zegde toe deze problemen te laten bezien en er t.z.t. op terug te komen. De secretaris van de O.R. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 7