JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA Men spreekt over ,,de donkere dagen voor Kerst mis" en dan denkt men onmiddellijk aan kaarsen, feestelijke versiering, enz. Maar wat vooral ken merkend is voor deze dagen, dat is de sfeer die om alles hangt. Een sfeer van verwachting, die voor de een zal liggen rondom de gezellige surprise-avond op 5 december en voor de ander bij een stemmig versierde kerstboom. Iets hiervan was reeds te bespeuren bij de huldiging van de 16 jubilarissen van de maand november. Ir O. J. van der Vorm sprak de jubilerende werk nemers toe, waarbij hij snel had uitgerekend, dat zij tezamen een diensttijd hadden van 415 jaar. Spreker memoreerde, dat er sinds het begin van hun indiensttreding heel veel veranderingen had den plaatsgevonden. Eén ding komt daarbij sterk naar voren, dat is de toeneming van de welvaart, waardoor veel nieuwe dingen in ons leven zijn ge komen, waaraan we zeer snel gewend zijn geraakt en waardoor we nieuwe gewoonten hebben gekre gen. Veel kwade dingen uit het verleden zijn opge ruimd, maar daaronder bevonden zich ook goede zaken. We zijn door een crisis en een oorlog heen gegaan en een ieder heeft zo zijn eigen herinnerin gen aan de tijd die achter hem ligt. Maar wat er ook in de maatschappij veranderd mag zijn, een ding is hetzelfde gebleven: de mensen. Ze hebben evenveel vreugde of evenveel verdriet als dat in het verleden het geval was. En waarschijnlijk zal dat over 50 of 100 jaar nog wel zo zijn. Vandaag is het een vreugdevolle dag en het is de directie een genoegen op deze dag dank te brengen aan diegenen, die gedurende een lange periode hun beste krachten aan het bedrijf hebben gegeven. Dat hierin ook de dames worden betrokken is een na tuurlijke zaak, want zij zorgen achter de schermen, dat de zaken goed lopen. Hierna richt de heer Van der Vorm een persoon lijk woord tot de jubilarissen, hetgeen hij met veel warmte doet en waaruit vooral zijn belangstelling voor de mens zelf naar voren komt. Een van de eersten is de heer J. P. Lagendijk, baas van de afdeling IJzerwerkers Reparatie, die een 40-jarig dienstverband heeft. Inmiddels is de Burgemeester van Schiedam gear riveerd, die voor de laatste maal tijdens zijn ambts periode ons bedrijf bezoekt om een koninklijke onderscheiding tf kunnen uitreiken. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 8