„Scheiden is een beetje sterven" die er werken, maar veel meer door de „samenwer king" van die mensen onderling. Wanneer men een excursie maakt naar een andere werf, zal men daar een totaal andere sfeer aantreffen; de mensen druk ken n.l. zelf hun stempel op het bedrijf. Spreker meent dan ook te mogen zeggen, dat de sfeer in ons bedrijf - al is er niet altijd een wolkenloze hemel - goed is en daarvoor wil de Directie vandaag de jubilerende werknemers hartelijk bedanken. Na deze woorden ging de heer Wilton over tot de persoonlijke toespraken en dat dit zeer gemoedelijk was, bleek wel uit de gulle lach, die zo nu en dan opklonk. Y. D. De heer en mevr. Van der \Valle worden toegesproker? Wanneer je voor de laatste maal je agenda doorneemt van het afgelopen jaar, dan bevangt je onwillekeurig een gevoel van heimwee naar datgene wat achter je ligt. Feiten en gebeurtenissen trekken als een film aan je voorbij. Het nieuwe jaar moet nog een beetje wennen, zoals een paar nieuwe schoenen, die de eer ste dag ook niet „lekker" zitten. „Partir, c'est mourir un peu" geldt echter niet allèèn voor de jaarwisseling. Dit ondervond ook de heer mr J. W. Peek, die gedurende 18 jaar de eerste bur ger van Schiedam is geweest en op 28 december af scheid nam van de burgerij. Uit het hem door ir B. Wilton aangeboden fotoboek bleek wel, dat de heer Peek in zijn ambtsperiode be slist niet stil heeft gezeten. Schiedam is uitgegroeid tot een grote industriestad. En het is een plezierig feit, dat de heer Peek vanuit zijn flat aan de Maas boulevard de verdere groei en uitbouw van Schiedam zal kunnen gadeslaan, waarbij wij hem en zijn echt genote nog vele goede jaren wensen. Behalve van het jaar 1964 werd op 31 december ook afscheid genomen van de heer L. Brusselman, die 36 dienstjaren bij W.F. aan de „bank" heeft doorge bracht. Zijn collega's lieten hem niet zonder meer ver trekken, maar hebben hem en zijn „bank" voor de laatste maal in de bloemetjes gezet. Van hoog tot laag, zowel jong als oud hebben in die afgelopen periode wel een of meerdere malen met „Leen" te maken gehad. De secretaris van de Ondernemingsraad stak dan ook niet onder stoelen of banken, dat de heer Brusselman lang niet altijd gemakkelijk was. Niettemin was hij altijd bereid iemand te helpen en hij is voor zeer velen een leer meester geweest: ook voor de secretaris zelf! Zo zijn we dan weer een nieuw jaar binnengetreden, waarin we vertrouwde gezichten zullen missen, maar dat ons ook doet kennismaken met nieuwe medewer kers, die we hierbij tevens van harte welkom heten en waarbij we hopen, dat zij zich gauw bij ons zullen thuisvoelen Y. D Leen Brusselman onthult een model van zijn carrouselbank, aangeboden door zijn pupillen. jaap Blazer leest voor Leen Brusselman een afscheidsgedicht voor. PERSONALIA Aangesteld tot baas per 1 januari 1965 C. Leeuwangh Afdeling Bouwbedrijf J. de Ligt Afdeling Zeilmakerij Aangesteld tot onderbaas per 1 januari 1965 M. Klinge Afd. Buitenbankwerkers Rep.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 13