VERENIGING AFDELING HARMONIE Op zaterdag 27 maart heeft de Harmonie haar jaar lijkse winterconcert gegeven, ditmaal in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen. Een talrijk publiek was naar Vlaardingen gekomen om de harmonie te be luisteren. Wie het programma bekeek zag direct dat het een bijzonder concert ging worden nl. een jubileumconcert in verband met het 40-jarig bestaan dat de harmonie dit jaar viert. Om 8 uur verscheen de ere-voorzitter, de heer Wilton, voor het dode om de avond te openen. In zijn toespraak gaf hij een kort overzicht van de afgdopen 40 jaren. Hierbij bleek dat de heer Wilton vanaf de oprichting in 1925 met belang stelling de verrichtingen van het korps heeft ge volgd. Na de openingstoespraak kon het eerste gedeelte van het muzikale programma beginnen. De har monie had het zich niet gemakkelijk gemaakt, dat bleek al uit de titels van de uit te voeren werken. De nodige spanning was zodoende reeds direct aan wezig, zowel bij de muzikanten als bij de toe hoorders. Een pittig gespeelde ouverture Marinarella, van Fufik waarmee het programma geopend werd, oogstte veel waardering. Hierna werd het Capriccio Italien van Tschaikowski ten gehore gebracht. Dit stuk is buitengewoon moeilijk voor een dilettanten vereniging. De moeite en inspanning van dirigent en leden werden echter ruimschoots beloond met een uitstekende vertolking. Vervolgens stond op het programma het Sinfonia van Bach, uit te voeren door de heren C. de Heij (klarinet), L. M. van Os (alt sax), J Kemper (tenor sax) en D. A. Pastoor (bariton sax). Het was een genot om naar dit prachtige werk te luis teren dat terecht met veel applaus werd beloond. Tot slot van het eerste muzikale gedeelte werd de Ouverture 1812 van Tschaikowski uitgevoerd. Ook dit werk kreeg een goede uitvoering waarna een welverdiende pauze volgde. Het programma na de pauze bestond uit meer he dendaagse werken. Wij noemen o.a. de 3 Dansen voor Harmonieorkest van Schorer en de Clarinet Capriolen van dezelfde componist. Tevens bleek er nog een verrassing voor de harmo nie te komen. Namens de dames van de leden bood mevrouw Wilton met toepasselijke woorden een lyra aan. De voorzitter wilde dit prachtige jubi leumgeschenk gaarne namens de vereniging aan vaarden en sprak een woord van dank tot de dames. Hierop zette de harmonie de mars Stars and Stripes van Sousa in, waarbij de nieuwe aanwinst gede monstreerd kon worden. Inmiddels was ook de drumband op het podium verschenen om bij de finale haar medewerking te verlenen. Het bleek dat ook de tamboers zich ter dege hadden voorbereid, zodat aan het eind een dankbaar applaus in ontvangst kon worden ge nomen. Na afloop van het concert begaven velen zich nog voor enkele uurtjes naar de zaal Harmonie alwaar een dansje gemaakt kon worden. De muziek hierbij werd verzorgd door het dansorkest van de Mari nierskapel der Koninklijke Marine. Iedereen kon tenslotte tevreden huiswaarts keren zodat we dit jubileumconcert zeer geslaagd mogen noemen. Namens de dames van de leden biedt mevrouw Wilton een lyra aan, die door twee vrouwelijke muzikanten aan een geestdriftige zaal wordt getoond Van rechts naar links: mevrouw Wilton (die door het bestuur met bloemen werd verrast), voorzitter Vos en dirigent Jansen AFDELING MANNENKOOR Naar aanleiding van het, door het W.F.-dames- en W.F.-mannenkoor op vrijdag 5 februari 1965 gegeven concert in de „Dr. Nolet-stichting" te Schiedam hebben wij van het verplegend personeel en de patiënten veel waardering, zowel schriftelijk als mondeling, over het gebodene ontvangen. Voor deze reacties betuigen wij hen onze hartelijke dank. 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 24