ALGEMENE WERKTUIGBOUW De ontwikkeling van deze afdeling heeft in het verslagjaar aan de gestelde verwachtingen beantwoord. Naast de productie waren de aktiviteiten gericht op nationale en internationale samenwerking. In dit verband vermelden wij de oprichting van resp. deelneming in andere vennootschappen, waarvoor verwezen wordt naar de rubriek Deelnemingen en het deelnemen in bouwprojekten. Met medewerking van de Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. N.V., Rotterdam, verkregen wij een licentie van Burmeister Wain te Kopenhagen voor de bouw van grote motoren. Deze licentie achten wij tevens van groot belang voor onze afdeling Reparatie. De volgende opdrachten kwamen gereed: de vervaardiging en installatie van gedeelten van een chemische fabriek te Terneuzen voor Dow Chemical; voor de N.V. Nederlandse Gasunie een aantal grote en middelgrote W-K-M-gasafsluiters voor de hoofdtransportleiding voor aardgas. Deze afsluiters zijn uitgerust met een pneumatisch bedieningsmechanisme; de werkzaamheden ten behoeve van de geleide-wapeninstallatie aan boord van Hr. Ms. Kruiser „De Zeven Provinciën"; de voor onze afdeling Nieuwbouw vervaardigde torpedolanceerbuizen, bestemd voor de onderzeeboten „Potvis" en „Tonijn"; diverse andere opdrachten op het gebied van algemene werktuigbouw o.a. het repareren van luchtdoelgeschut voor de Koninklijke Landmacht, het revideren van geschuttorens van de onderzeebootjagers, revisie van hoofdmotoren en werkzaamheden ten behoeve van de in aanbouw zijnde schepen. Tenslotte heeft de door ons met de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij en de M. K. River Constructie Maatschappij gevormde Nederlandse Pijpleiding Constructie Combinatie de opdracht van de N.V. Nederlandse Gasunie voor het leggen van de hoofdgasleiding van Slochteren naar Zutphen inmiddels op bevredigende wijze uitgevoerd. In het begin van 1965 verkreeg dezelfde combinatie de opdracht van de N.V. Nederlandse Gasunie voor het< leggen van de hoofdgasleiding van Jutphaas naar Voorschoten. 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 10