In mei zijn de eerste Vormingskampen gestart. In totaal hebben ongeveer 240 leerlingen het 8-daagse zomerkamp in Esbeek medegemaakt. In de maanden februari en maart hebben ongeveer 300 jongelui gebruik gemaakt van de uitnodiging om een excursie naar de werf en de Bedrijfsschool te maken. Naast leerlingen van L.T.S.'en heeft een 30-tal leerlingen van de dagschool voor de Opleiding van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs een bezoek aan de school gebracht. Ook voor het schooljaar 1964/65 werkt ons bedrijf mede aan de beroepen- voorlichting onder de leerlingen der hoogste klassen van middelbare scholen. Was het in het voorgaande schooljaar het Groen van Prinsterer Lyceum te Vlaardingen, thans heeft de Rijks Hogere Burgerschool te Schiedam W.F. geadopteerd. Het waren voornamelijk Spaanse arbeidskrachten die door het Introductie centrum aan de productie-afdelingen werden afgeleverd. Ten behoeve van de nieuw aangenomen Nederlandse werknemers hebben regelmatig de gebruikelijke introductiecursussen plaats gehad. In oktober werd begonnen met een versnelde „Bemetel-lasopleiding", waarvoor door de Bedrijfsschool de instructeurs ter beschikking zijn gesteld. Kaderinstructie-cursussen Op 31 maart 1964 is onder auspiciën van onze afdeling Organisatie en in samenwerking met het NIVE (Nederlands Instituut voor Efficiency) een kaderopleiding gestart, waaraan ook enkele functionarissen van het bedrijf als inleider hun medewerking verlenen. De cursus is gevolgd door pl.m. 50 bazen en onderbazen, terwijl tevens enkele bedrijfsleiders en assistent bedrijfsleiders als projectleider hebben deelgenomen. In september is een aanvang gemaakt met een tweede cursus. Cursus Engelse taal Onder auspiciën van de afdeling Organisatie is een cursus Engelse taal gehouden. De animo onder het personeel om aan deze cursus deel te nemen was zeer groot. Ideeënbus De ideeënbus is in augustus 1964 weer van start gegaan. Hiermede werd een belangrijke activiteit in ere hersteld. Behoudens een enkele uitzondering, Stichting Contactcentrum Bedrijfsleven - Onderwijs Introductiecentrum 24

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 26