I Vervolgens kwamen aan het woord de heer Lely- veld, voorzitter van de St. Laurentius Harmonie te Voorschoten, en de heer C. Kros, Voorzitter van de Harmonie-vereniging „Crescendo" te Sliedrecht. De heer Kros merkte op, dat hij eerst nog wat ru zie zou moeten maken, omdat de W.F.-Harmonie in 1937 zes mensen van „Crescendo" heeft afge snoept. (Ja, ja, ook in die tijd was het niet altijd botertje tot de boom). Zijn gelukwensen waren er echter niet minder hartelijk om. Natuurlijk was ook de secretaris van de Onderne mingsraad onder de aanwezigen, en namens het personeel bood hij aan de „Toeter- en Blaasclub" - zoals de Harmonie wel eens schertsend genoemd wordt - de gelukwensen aan, waarbij hij opmerkte, dat het met de Harmonie gaat als met vele dingen, namelijk dat de waardering buiten het bedrijf vaak groter is dan in het bedrijf zélf. Ja, want woorden van waardering werden in het bijzonder gesproken door de Voorzitter van de Vereniging voor Bejaarden- en Invalidenzorg te Delfshaven, de heer J. P. Meliefste, die wel eens verwonderd heeft gestaan over de energie van de leden van de Harmonie, die na een dag van arbeid in de fabriek 's avonds gaarne bereid waren om de Ouden van Dagen na een dagje uit vanaf de Heem raadssingel naar huis te begeleiden. En zo volgden er nog vele sprekers, onder wie ook Mevrouw A. Versluis-Den Boer, voorzitster van het Dameskoor W.F. Verder de heren H. Jongman, afgevaardigde van het Tamboer- en Pijpercorps „Harmonie" Schiedam, J. Broos en A. Bezemer, resp. van de afdelingen Hengelclub W.F. en Bil jartclub W.F., A. de Kaper namens de Jubileum Commissie en de heer v. d. Berg van het Jaoht- hoorncorps „Bronswerk". De heer Wilton dankte alle sprekers voor hun vriendelijke woorden en, natuurlijk niet te verge ten, ook voor de aangeboden cadeaux. De Ere voorzitter deed dit tot ieder persoonlijk en zeer toepasselijk. Zoals bijv. in het dankwoord aan de heer M. Boer van de Harmonievereniging „Doek- yard" (R.D.M.) zei de heer Wilton o.m., dat de sa menwerking tussen de harmonieën ten goede komt aan de goede harmonie in de samenwerking tussen de beide bedrijven. Hierna kregen de aanwezigen gelegenheid, de ju bilerende Harmonie geluk te wensen, en weldra stond een lange rij opgesteld om het bestuur te complimenteren. Na de receptie zette het feest zich in meer besloten kring nog enige tijd voort, want dat had de Har monie na 40 jaar blazen wel verdiend. Het is uitermate moeilijk om met het bovenstaande de sfeer weer te geven, die op die eerste mei in de kantine heerste, maar ik geloof méér dan ooit, dat niet alleen door de muziek de Harmonie haar be staansrecht heeft bewezen, maar meer nog door te tonen, dat men door goede samenwerking tot gro te prestaties kan komen. Y. D. 4 Een bekende figuur uit bet bedrijf, de secretaris van de Ondernemingsraad, feliciteert de voorzitter. •5 Na het beantwoorden van de vele sprekers haalt de heer Wilton de dirigent van de Harmonie, de heer L. Th. Jansen, naar voren om hem te bedanken voor het grote aandeel, dat hij in de successen van het orkest heeft. 6 De heren Rijntalder en Loopik, die 40 jaar lid zijn, worden door de heer Groenetidaal namens de Koninklijke Neder- landsche Federatie onderscheiden. 7 Ook de leden, die 25 jaar trouw gemusiceerd hebben, worden onderscheiden. 47

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 49