WILLY WILTON-FONDS Hieronder de verantwoording van 8 ideeën met totaal een premie van 125, Idee 1008. Ingediend door K. S. Het electrisch gutsen met behulp van een geleidebaan. Aangenomen kan worden, dat een geoefende gutser de geleidebaan niet zal gebruiken, aangezien het stel len nogal enige tijd vergt. Bovendien zal men bij uit de hand gutsen, indien nodig, de lasnaad met een dieper gutsen, hetgeen bij toepassing van deze appa ratuur niet mogelijk is. Geen premie. Betreft: Idee 1016, 1019 a/b Ingediend door J. C. L. Machinefabriek. Het maken van kotterbaar met losse ringen en beitel rozen met verstelbare beitelhouder. Kotterbaren met rozen worden in diverse uitvoerin gen reeds gebruikt in de machinefabriek, zodat de ideeën niet geheel als oorspronkelijk aangemerkt kun nen worden. Waarderingspremie 20, Idee 1015. Ingediend door E. f. de f. Het machinaal schoon schaven van latten, die gebruikt worden door mallemakers. Door op de door inzender voorgestelde manier van werken, zou enkel bereikt worden, dat de rubber- aandrukrollen van het schaafbankje op de duur kapot zouden gaan. Bovendien geeft deze methode geen enkele besparing. Geen premie. Idee 1017. Ingediend door f. C. L., Machinefabriek. Een haak voor kettingspanner t.b.v. het bewerken van krukassen, roerkonings enz. De door inzender voorgestelde werkwijze geeft een besparing t.o.v. de nu gevolgde methode, wanneer dit schroefassen betreft zonder uitloop. Premie 50, Idee 1022. Ingediend door W. f. T., Plaatwerkerij. Pijpenkrasmaat voor het aftekenen van pijpen in de breedte. De pijpenkrasmaat zal als zodanig niet ge bruikt worden. Inzender geeft echter blijk van mee denken naar betere werkmethoden en ontving hiervoor een premie van 20, Idee 1027. Ingediend door R. Z., Scheepsbouw nieuwbouw. Het aanbrengen van strippen aan de stellingknieën, om het dompen van stellingplanken te voorkomen. Dit idee zal niet uitgevoerd worden, omdat hieraan enkele bezwaren kleven. Inzender ontving hiervoor een aanmoedigingspremie van 15,—. Idee 1028. Ingediend door A. B. Betreft: W.F.B.-embleem. Over de wenselijkheid bij de totstandkoming van de fusie het W.F.-embleem aan te passen aan de huidige situatie heeft niet de minste twijfel bestaan, daartoe mogen wij verwijzen naar het jaarverslag. Het diapositief van het W.F.B.-embleem wat inzen der voorstelt is zeker niet zonder meer een verbetering. Indien het voor het jaarverslag gebruikte embleem in de praktijk niet blijkt te voldoen, is het zeker een goede gedachte een oplossing te zoeken door middel van een prijsvraag in de personeelsorganen. Aanmoedigingspremie 20, A. P. Ontvangsten f 648,35 Schiedam 47,55 Rotterdam 10,10 Fijenoord 706,totaal (opbrengst verkoop klein materiaal) 40,ontvangen ten gunste van het fonds van N.N. Uitgaven In de maand mei werd aan 57 leden van ons personeel in totaal 1837,55 uitgekeerd. In het le kwartaal werd aan diverse kruisvereni gingen 6214,61 betaald voor verleende ge zinshulp. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 13