hun „collega's" met applaus begroet, ontvingen uit handen van de heer Wilton een boekwerk. Diploma's. Diploma-uitreiking Met enkele „pedagogische" woorden van algemene strekking leidde de heer Valk hierna de uitreiking der diploma's aan de enkele besten en de vele bijna- besten in. Hij volbracht deze „diploma-marathon" op de hem eigen vlotte en kameraadschappelijke wijze, met voor ieder een kort persoonlijk woord; soms grappig, soms ernstig, soms „onthullend", soms plagend. De chef somde ook nog de inhoud op van de enve loppe, die aan elk der geslaagden werd uitgereikt, en wees daarbij met name op een door de heer Wilton getekende brief, die vergezeld ging van een spaar bankboekje met eerste inleg. Gelukwens Ondernemingsraad Namens de Ondernemingsraad feliciteerde de secre taris de heer B. Blommers de geslaagden en hun ouders. Hij wees erop, dat de inspanning van de school voor deze groep nu voorbij was, en dat thans de inspanning van het bedrijf om hen daarin op te vangen moest volgen. Tot de gediplomeerden, die in de school toch altijd nog een meer beschermde positie bezaten, richtte hij de waarschuwing, dat zij het in het bedrijf vaak moeilijker zouden heb ben - „de zure appel, waar doorheen gebeten moet worden, komt nu pas" - en hij bond hun daarbij op het hart: „Wees een goede kameraad voor de anderen". De heer Blommers memoreerde tenslotte nog de mo gelijkheid tot verder studeren, waartoe het bedrijf niet alleen kansen, maar ook steun geeft. Dankwoord geslaagden Aaldert van der Vlies sprak op bijzonder aardige wijze namens alle geslaagden een sympathiek dank woord jegens chef en leraren. Hij liet dit vergezeld gaan van een schilderij, ter herinnering aan de gedi- plomeerden-1965. ,,Het is wel geen Rembrandt - aldus de jeugdige spreker - maar het is door ons alle maal spontaan gegeven. Er staan twee paarden op, hetgeen u eventueel kunt zien als een symbool van onze twee studiejaren. Dat is wel wat scheef getrok ken, want sommigen doen er drie of vier jaar over. Maar als dit schilderij lang genoeg in de school hangt, komen die andere paarden er ook wel bij!" De heer Valk bedankte heel hartelijk voor de goede woorden en voor de aardige geste en beloofde, dat de paarden een goede plaats in de school zullen krijgen. Nadat vervolgens enkele leerlingen namens hun groep nog een geschenk aan hun vakleraar hadden aangebo den, sprak vader-Andriesse namens alle ouders een woord van dank jegens de heer Valk, het leraren corps en het bedrijf. Tentoonstelling Toen kwamen „koffie en feestgebak", en was er alle gelegenheid voor iedereen om met iedereen te Overhandiging van het schilderij. 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 12