hf /rX&n! Ho*kje$ bandjes. Het is natuurlijk leuker als je 't boekje tijdens de zwaaiende bewegingen een halve slag omdraait, dan lijkt het of je het weer aan dezelfde kant opent. Vroeger is dit soort portefeuille wel praktisch ge bruikt maar tegenwoordig zullen er nog maar wei nigen zijn die deze boekjes kennen. Het is daarom wel leuk zo'n goochelboekje te maken. tje met de (niet beplakte) achterkant (Al) naar boven en smeer deze met lijm in. Leg daarover de beide bandjes zo, dat ze aan beide kanten even ver uitsteken (fig. a). Hierop lijm je het tweede kar tonnetje met de voorkant (V 2) naar boven (fig. b). Sla de bandjes over het karton heen zoals aangege ven in fig. c (niet vastlijmen!). Nu leg je het derde kartonnetje met de achterkant Knip of snijd 4 rechthoekige kartonnetjes, zo groot als je wilt dat het boekje moet worden. Beplak deze eenzijdig met papier; om het echt toverachtig te maken kun je glimmend rood papier gebruiken en dit met halve maantjes en sterretjes (die je van goud- of zilverpapier knipt) beplakken. Verder heb je nodig 2 lintjes, beide ongeveer 5 keer zolang als de breedte van de kartonnetjes. Ga nu als volgt te werk. Leg op een oude krant het eerste kartonne- (A 3), die je eerst hebt „ingelijmd", naar boven op de vorige twee (fig. d); niet daarop vastlijmen! De lintjes voorzichtig aantrekken en omslaan zoals is afgebeeld in fig. e. Ten slotte kartonnetje vier met de voorkant (V 4) naar boven er op lijmen. Het geheel laten drogen onder een stapeltje zware boeken en je toverboekje is klaar. Veel plezier er mee! Henri Péel 23

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 25