Het schip bijna te water. vervolgens nog wat nader was ingegaan op de bete kenis van het „doopmoederschap", besloot zij met de wens, dat het schip, waarin zij veel vertrouwen had, omdat zij vertrouwen had in de bouwers ervan, vele jaren gelukkig zou mogen varen voor haar re ders en voor allen, die het zullen bevaren. Directeur Shell Tankers spreekt. Als laatste spreker voerde de heer D. Rodenburg, directeur van Shell Tankers N.V., het woord, die zich eveneens allereerst richtte tot de doopster en haar gelukwenste met haar nieuw-verworven „doopmoederschap". Na vervolgens de heer Woltjer te hebben bedankt voor zijn hartelijke woorden, zei de heer Rodenburg: „Onze eerste zakelijke contacten dateren uit het jaar 1900. Het is dan ook helemaal niet verwonder lijk, dat hetgeen ik u had willen vertellen over de „J. B. August Kessler", door u zojuist, als eerste spreker, uit uw oude doos te voorschijn werd ge haald. Ik zal niet in herhaling vervallen, maar het is wel interessant te vermelden, dat dit stoomschip zekerheidshalve ook als schoener getuigd was, m.a.w.: de zeilen kon bijzetten. Toen het schip uit eindelijk voor de sloop werd verkocht, had zij - voor een schip - de respectabele leeftijd bereikt van 34 jaar. De „Diadema" is het tiende schip dat na de tweede wereldoorlog door u voor ons wordt gebouwd. Het laatste schip van onze vloot waarvan de wieg, in de vorm van een bouwdok, in 1962 op deze werf stond, was het s.s. „Vitrea" van ruim 33.000 ton, dus in tonnage ongeveer de helft van de „Diadema". Deze „Vitrea" was de eerste Nederlandse Shell-tan- ker met de „new look", d.w.z. met de gehele op bouw op het achterschip. Hoewel dit ook met de „Diadema" het geval is, zijn er grote technische verschillen, waarvan ik in het bijzonder wil noemen de automatisering en af standsbediening, die in velerlei opzicht zullen worden toegepast. Evenals op de „Diloma", die enkele maanden ge leden te Amsterdam te water werd gelaten, zal het ook op dit schip mogelijk zijn, met behulp van de telegraaf op de brug de hoofdmotor te bedienen." Na de heren van de Scheepvaartinspectie, van het Stoomwezen en van Lloyds te hebben bedankt voor hun plezierige en welwillende medewerking, ver volgde de heer Rodenburg: „De geboorte van een schip is een verheugend en feestelijk gebeuren. En zeker wanneer het, zoals hier, een familie-uitbreiding betreft: de tweede van de vier zusterschepen, die we dit )aar van Neder- De directeur van Shell Tankers N.V., de heer D. Rodenburg, aan het woord. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 8