jubilea dan misschien wat eenzijdig. De heer Woltjer vervolgt dan: „In het bedrijf zijn vaak momenten, dat je tegen de mensen zoudt willen zeggen ,dank voor al wat je hebt gedaan'. Dat gaat echter niet altijd. En zonder nu de andere hoofdafdelingen tekort te willen doen, zou i k vandaag twee gebeurtenissen willen aanhalen, die kortelings hebben plaatsge vonden. Door verblijf van de heer Van der Vorm in het buitenland, was i k aangewezen gastheer te zijn bij de tewaterlating van de Shell tanker op 17 fe bruari. Dat houdt o.i. in de autoriteiten en de gasten te ontvangen op het hoofdkantoor. Tijdens deze ontvangst is de helling vol activiteit en staat de lamp daar nog rood te gloeien. Vervolgens gaat er een telefoontje naar het hoofd kantoor, dat het bijna stil water is en of het ge zelschap zich naar de helling wil haasten. Op de tribune aangekomen, wordt aan de doopster ge vraagd of zij het schip wil dopen, waarna deze een handel overhaalt en het schip in z'n element glijdt. Dit lijkt eenvoudig, maar als b.v. de peuren niet goed vast zitten of de kabels niet goed bevestigd zijn, dan wordt dat een grote schade. Maar als al les goed gaat, dan zijn wij dankbaar. Hetzelfde geldt voor de overdracht van de „To nijn", maar eveneens b.v. voor de „Al Kuwait". Dat alles goed gaat, kan alleen maar, wanneer iedereen er zijn schouders onder zet. Of dit nu een tuinman, een baas of een lasser betreft of iemand anders in het bedrijf, dat doet er niet toe, maar iedereen heeft daaraan medegewerkt. Dat is wat ons bindt en dat is tevens de reden, waarom de directie het zo prettig vindt dit bij ju bilea eens duidelijk aan u te zeggen. Daarom ook zal ik u graag persoonlijk complimenteren met uw jubileum". Allereerst spreekt de heer Woltjer dan de jubila rissen met een 40-jarig dienstverband toe. Het zijn de heren C. de Graaf, baas afd. Plaatwerkers; de heer G. Overheul, onderbaas afd. Bikkers; en de heer A. Vermeulen, koker-hakker. Voor deze jubilarissen heeft de heer Woltjer ech ter nog een verrassing. Wanneer men zich, aldus spreker, heeft ingezet voor zijn werk, maar tevens ook voor de maatschappij, waarin men leeft, dan kan het gebeuren, dat ook van staatswege aan dacht aan een 40-jarig jubileum wordt geschon ken. De burgemeesters van Rotterdam en Schie dam hebben de directie verzocht u mede te delen, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd u toe te kennen de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Het is voor ons als directie een eer wanneer wij dit horen en een groot genoegen wanneer wij deze onderscheidingen aan u mogen uitreiken. Dit betekent voor de heer de Graaf de medaille in zilver en voor de heren Overheul en Vermeulen in brons. Na vervolgens iedere jubilaris met 25 dienstjaren met een persoonlijk woord te hebben bedankt, De heer ir J. E. Woltjer decoreertde heer W. Vonk. Het handen-rondje" langs de jubilarissen. merkt de heer Woltjer op, dat hij reeds enkele dames speciaal bedankte, omdat zij toch zeker van het werken van de man in ons bedrijf storing in het gezin hadden ondervonden. Wanneer dit wordt gezegd over diegenen, werkzaam in onze afdeling Reparatie, dan is dit ieder duidelijk, doch ook het werken in andere afdelingen kan soms sto rend werken in het gezin. Vandaar een dankwoord aan alle echtgenoten voor hun stille bijdrage aan het welzijn van Wilton-Fijenoord. Na allen nog een prettige dag te hebben toege wenst, haast de heer Woltjer zich naar het vol gende punt van zijn programma. Y. D. li

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 13