Voor de Europese Commissie voor Atoomenergie een ontmantelingscel (hot cell) voor nucleair onderzoek in het Reactor Centrum Nederland te Petten. Voor Escorts Ltd. te Bombay een 8-tal W.F./M.A.N. dieselmotoren, met bijbehorende installaties voor sleepboten. Voor de Rijkswaterstaat delen voor de Vizierstuwen te Amerongen. Voor de Koninklijke Marine de vervaardiging van apparatuur voor de onderzeeboten Hr. Ms. „Potvis" en Hr. Ms. „Tonijn", alsmede het bedrijfs klaar maken en monteren van de motoren voor deze schepen en het installeren van de in het vorige verslagjaar gereedgekomen torpedo-lanceerbuizen. De revisie van de geschuttorens voor onderzeebootjagers vond regelmatig voortgang. Voor de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. werden ten behoeve van het nieuwe dok 8 drie zeer grote WF/Drysdale verticale centrifugaalpompen met een capaciteit van 25.000 m3/u vervaardigd. Voor de N.V. Nederlandse Gasunie werd een groot aantal gasafsluiters van verschillende afmetingen, bestemd voor het Nederlandse aardgasleidingnet, vervaardigd. Met de Barmag Maschinenfabrik A.G. te Remscheid werd een hechte samenwerking tot stand gebracht. De vervaardiging van machines met bijbehorende strek- en koelbaden voor de fabrikage van plasticdraad en band nam een grote vlucht. De afdeling Apparatenbouw ontplooide zich sterk. Er werden vele opdrachten uitgevoerd, waaronder een aantal zeer grote apparaten voor de chemische en petrochemische industrie, waaronder Dow Chemical Terneuzen en de B.I.P.M. Gedurende het jaar 1965 werden veel nieuwe opdrachten verkregen, die gedeeltelijk bij het einde van het verslagjaar al onder handen waren, waarvan wij noemen: Voor Escorts Ltd. Bombay 4 stuks 4-cilinder en 2 stuks 9-cilinder B.F./M.A.N. dieselmotoren met bijbehorende installaties voor sleepboten. Voor Rijkswaterstaat de Bewegingswerken van de Vizierstuwen te Amerongen en de Hydraulische Bewegingswerken voor de Volkeraksluizen. Voor de Commission d'Energie Atomique te Parijs in Neratoomverband de vervaardiging van belangrijke onderdelen voor een kernreactor te Caderache (Rapsodie-project) Voor Atlas-Werke, Duitsland, een sonarinstallatie, bestaande uit een zeer grote dome met bijbehorende hefinrichting. Voor de Stichting Radiostoring van Zon- en Melkweg te Leiden de vervaardiging van 12 stuks radiotelescopen, waarvan grote delen in onze fabriek worden vervaardigd. 24

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 26