Z.E. Minister Den Uyl tijdens zijn redevoering. Terug naar de droge tent Intussen had de Prins, na een poosje het water geweld gadegeslagen te hebben, de dokdeur weer verlaten en zich in de richting van de ontvangsttent begeven, waarheen daarna ook alle overige gasten terugkeerden. Op weg daarheen bezichtigde Zijne Koninklijke Hoogheid, onder leiding van de heer C. H. Meeuwisse, directeur van W.F., nog het be dieningshuis van het dok, de pompkamer en de leidingtunnel. Ook de dokmeester en enkele andere heren, die hetzij dagelijks bij de bouw van het dok betrokken zijn geweest, hetzij bij het dokken der schepen werkzaam zullen zijn, waren hierbij aan wezig. Daarna werd langs de W.F.-Harmonie, die langzamerhand uitstekend weet, hoe je in de stro mende regen tóch goed, opgewekt en welluidend musiceren kunt, en via een expositie van enige werkstukken van leerlingen der bedrijfsschool, waarvoor de Prins veel belangstelling toonde, snel naar de droge beschutting van de ontvangsttent gelopen. De garderobe was daar intussen gevuld met onge veer 500 natte jassen en ruim 200 druipende para plu's. Zodra ook de Prins zich onder de gasten had gemengd, waar hij al gauw huiselijk zijn pijp stopte en opstak, werd de erewijn rondgediend en dronk het gezelschap geanimeerd op het succes van het nieuwe dok. De minister spreekt Aangekondigd door de heer Woltjer, betrad om 12 uur de minister van Economische Zaken, Zijne Excellentie drs. J. M. den Uyl, het spreekgestoelte, om allereerst, onder grote hilariteit, te constateren, dat het dok „dank zij de medewerking van het he melwater bijzonder snel volliep". Daarna vervolgde de minister: „Dit is een belangrijke gebeurtenis, want het gaat om een dok, waarvan men wat capaciteit en doel treffendheid betreft zijn gelijke in West-Europa maar enkele vindt. Het is ook een heuglijke ge beurtenis, omdat de bouw van dit dok, dat een zeer omvangrijke investering heeft gevergd, mag wor den gezien als een baken in de woelige zee, waarin zich de nationale scheepsbouw bevindt. 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 10