Pi ins Bern hard in geanimeerd gesprek met oud-dokmeester P. Buitendijk. houd en herstel van de schepen goed en snel terecht kan, zodat de reputatie van de Nederlandse scheeps- bouwondernemingen in de wereld wordt gehand haafd. Welnu, ook tegen deze achtergrond bezien vormt het nieuwe dok van Wilton-Fijenoord een aanwinst. Ik moge besluiten met de conclusie, dat dit nieuwe dok een aanzienlijke versteviging betekent van de positie van Wilton-Fijenoord en daarmede van die van de nationale scheepsbouwindustrie en van het Rijnmondgebied in de nationale en Westeuropese economie. Directie en medewerkers van Wilton-Fijenoord wens ik met deze aanwinst van harte geluk." W. F. B. bedankt Als laatste spreker voerde de heer mr. J. J. Oyevaar, president-commissaris van Wilton-Fijenoord-Brons- werk N.V., het woord, die als volgt sprak: „Als ik nu, in mijn kwaliteit van president-com missaris van Wilton-Fijenoord-Bronswerk, het voor recht heb een woord van dank uit te spreken aan onze hoge gasten, dan wend ik mij in de eerste plaats tot u, Koninklijke Hoogheid, wiens tegen woordigheid luister heeft bijgezet aan wat in de 112-jarige geschiedenis van W.F., thans versterkt met de B van Bronswerk, een hoogtijdag is. Uw belangstelling voor het economisch welzijn van ons vaderland is bekend, en met name ook uw activi teiten ten behoeve van de bevordering van de ex port van goederen en diensten - een levensnoodzake lijkheid voor ons land - zijn van uitermate groot belang. Op dit ogenblik zou ik eens het volle licht willen werpen op het universele karakter van uw belangstelling, die zich werkelijk niet tot het eco nomische veld beperkt, maar het gehele sociale en culturele veld mede bestrijkt. Ik hoef maar bij wijze van voorbeeld te noemen het Prins Bernhard Fonds, het Anjerfonds, het World Wildlife Fund, en zo verder. Koninklijke Hoogheid, Commissarissen en Raad van Bestuur van W.F.B. zijn u zeer grote dank verschuldigd voor het feit, dat u tijd hebt willen en dus kunnen vinden om ons met uw tegenwoor digheid te vereren. Wij zouden ons gelukkig prij zen wanneer u zoudt willen aanvaarden een envelop, waarvan de inhoud een cheque is (op een góede bankinstelling!), waaraan u de bestemming kunt geven, die u verkiest. Mijn collega's en ik hopen, dat u in deze geste wilt zien de uitdrukking van bewondering en waardering voor uw dynamische persoonlijkheid, waarvan de stroomversnelling, die u zojuist in ons dok 8 verwekt hebt, het symbool kan zijn." 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 13